Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pamätáte sa na dodnes najznámejšiu telefonickú súťaž? Takáto bola legendárna MAXIHRA!

Každý deň popoludní tisíce detí zasadali pred televízne obrazovky, aby pre plyšového papagája, no ideálne Playstation, vyzvŕtali prostredníctvom telefónu Crasha Bandicoota.

Raz, dva, tri, poď do hry! Nech sa už na televíznej obrazovke objavila akákoľvek telefonická súťaž, jedna ostane nesmrteľná. Koľkokrát ste si vy pri rozhovore s priateľmi spomenuli na Maxihru, ktorá bola súčasťou detstva nejedného z nás? Crash Bandicoot, Cicuš Micuš, Umbakarna, bláznivé pípanie telefónnych tlačidiel a, samozrejme, nezabudnuteľní moderátori Didiana a najmä Andrej Bičan, o ktorého bláznení v Maxihre sa stále hovorí.

crash gif

Maxihra bavila svojou bezprostrednosťou, odštartovania hier ako „Eins, zwei, drei, Bendi hraj“ či „Bendy Micuš, štartuj cicuš!“ sú dodnes legendárne. Napriek tomu, že v súčasnosti by už deti o vtedajšie výhry neprejavili žiadny záujem, tá najväčšia – Playstation, by lákala dodnes. K tej sa však museli súťažiaci prebojovať úspešným zvládnutím základného aj finálového levelu. V tom základnom boli obľúbenými prostrediami Čínsky múr, skúter či zimný level s jazdou na polárnom medveďovi.

Cicuš „Coco“ Micuš
Coco Bandicoot

Tak, ako niektoré úspešné projekty STV (Superstar, Uragán), aj tento skončil nakoniec na obrazovke televízneho lídra. A skončil tam aj definitívne. Na STV strávila Maxihra 4 roky (1999 – 2003), na Markíze sa dožila ďalších dvoch, keď ju Markíza zrušila v apríli 2005. Líder urobil v relácii niekoľko zmien, zmenil moderátorov, prostredie aj hry, pričom súťaž stratila svoju „iskru“ aj divákov.

Napriek tomu, že väčšina z nás by chcela vidieť v akcii Andreja Bičana, dodnes sa o takéto archívne video niekto nepodelil. Jediným dostupným je záznam s moderátorkou Luciou Siposovou.

Čítať viac...
Nahor