Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Paľo Gašpar a jeho najťažší zápas v kariére. Smrť Mira Hlinku ho zastihla za mikrofónom

Známych hokejových komentátorov Pavla Gašpara aj Mateja Hajka zastihla správa o samovražde Mira Hlinku za komentátorským mikrofónom.

Slovensko sa lúči s jedným z najusmievavejších hokejistov zlatej éry nášho hokeja. Napriek tomu, že sa aktuálne náš najlepší hokejový komentátor Pavol Gašpar nepasuje za Mirovho najlepšieho priateľa, na nedávnej olympiáde v Soči sa vraj výrazne zblížili. „Nechcem sa pasovať do úlohy jeho najlepšieho kamaráta, ale je pravda, že počas olympiády sa náš vzťah výrazným spôsobom prehĺbil. Komentovali sme spolu zápasy, bývali v izbe… Nedalo sa v kuse iba smiať, v rozhovoroch sme preberali aj vážnejšie témy. Miro naznačil rodinné záležitosti. Práve v tom čase sa rozvádzal. Určite ho to trápilo, no nebolo to nič také, na základe čoho by sa dal očakávať takýto krok,“ povedal pre Plus 1 deň. Hlinka v tom čase riešil rozvod.

Pavol Gašpar v čase, kedy sa začala správa o smrti obľúbeného hokejistu začala šíriť Slovenskom, sedel za komentátorským mikrofónom. Správa ho zastihla počas komentovania druhej tretiny extraligového zápasu Košíc s Martinom:Na chvíľu som sa odmlčal, rozprávať sa jednoducho nedalo… Spomínaná druhá tretina zápasu bola asi najdlhšia od roku 2003, odkedy hokej pravidelne komentujem. Priznám sa, že počas prestávky som ani nevnímal, čo hovoria kolegovia v štúdiu. Pozeral som sa pred seba a snažil sa to celé pochopiť.“

Gašpar priznáva, že informácii nechcel uveriť. „Prichádzali mi esemesky, ktorým som nechcel uveriť. Zvlášť po vianočnej udalosti s komentátorom Matejom Hajkom, ktorého na chvíľu vyhlásili za mŕtveho,“ priznáva pre Plusku.

Matej Hajko mal rovnako ako Gašpar v čase ohlásenia Hlinkovej smrti službu, pre športový kanál Sport 2 komentoval zápas kontinentálnej hokejovej ligy. Ani on nemohol uveriť šokujúcej správe. Divákom sa na záver zápasu ospravedlnil, že zápas nedokázal vnímať pozorne. Aj jeho myšlienky viac ako zápasu patrili kamarátovi, ktorý sa rozhodol skoncovať so životom.

Foto zľava: Pavol Gašpar, Matej Hajko, zdroj Nový čas

Čítať viac...
Nahor