Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Padne na Farme nový rekord? Takéhoto suveréna v Dueloch si reality šou dlho nepamätá!

Za štrnásť sérií sa vo farmárskej šou objavil iba jediný hráč, ktorý by vyraďovacím duelom čelil hneď v prvých týždňoch mnohonásobne s podobnou úspešnosťou. 

Na štrnástej Farme vrcholí siedmy týždeň, v ktorom sa opäť v duelovej aréne ocitne youtuber Filip Jánoš.

Svoje pôsobenie na farmárskom statku začal, aj pre svoj imidž, často nepochopením niektorých súťažiacich, s ktorými sa v prvých týždňoch dostal do sporu. V čase, keď ešte ani raz nečelil vyraďovaciemu duelu, ho priamo na súboj vyzývali dvaja hráči – Imrich Štefánik a Kristián Mesíček. V porovnaní s oboma súťažiacimi pôsobil ako outsider, no dnes je z nich na Farme ako jediný. Naopak, zo súťaže doteraz vyprevadil troch protihráčov.

Jánošova pozícia v súťaži sa zmenila ešte pred jeho prvým duelom.

Atmosféru na statku zmenil vyhadzov Imricha Štefánika, ktorého práve Jánoš iritoval natoľko, že viacnásobne svojou agresiou a vyhrážkami porušil pravidlá súťaže a bol z nej na minútu vylúčený. Už mimo vyraďovacieho duelu sa takto Jánoš zbavil prvého súpera, ktorý ho vyzýval na otvorený súboj v duelantskej aréne.

Druhému protihráčovi, s ktorým mal Jánoš spor, sa už v aréne nevyhol.

Avšak v čase, kedy ho Kristián Mesíček do duelu vyzval, sa ich vzájomný vzťah upravil natoľko, že miesto bratovražedného súboja si vzájomne vyjadrili rešpekt a zviedli napínavý súboj, ktorý Jánoš vyhral najtesnejším rozdielom 3:2.

Od tohto momentu sa začal písať prekvapivý príbeh nesebavedomého súťažiaceho, z ktorého sa môže stať nový rekordér reality šou.

Miestny vyhadzovač

Filipovi Jánošovi dnes protihráči hovoria „miestny vyhadzovač“.

Zo súťažiaceho, ktorý bojuje s nedostatkom sebadôvery a otvorene priznal psychické problémy, s ktorými sa trápil od začiatku roka, je dnes obávaný hráč.

Jánoš otvorene priznáva, že sa nechce vrátiť do dennej reality, pričom v dueloch už ukázal, že pre zotrvanie na Farme je ochotný vydať zo seba viac, než ktokoľvek očakával.

Vo vyraďovacom dueli sa po druhý raz ocitol hneď o týždeň neskôr.

Na súboj ho vyzval nový hráč na statku, Tomáš Szomju. S prezývkou „Viking“ šlo o najsilnejšieho hráča spomedzi šestice nových pomocníkov, ktorí jeho postavením do duelu chceli oslabiť pozíciu pôvodných farmárov a vyradiť jedného z ich členov.

Jánoš však Vikinga z Duelu vyprevadil prekvapivým rozdielom triedy 3:0

Tretie víťazstvo

Hneď o dva týždne skôr sa situácia zopakovala.

V pozícii prvého duelanta sa opäť ocitol jeden z nových farmárov, Adrián Jurčo, ktorý si protihráča mohol vyberať len z dvoch súťažiacich. Medzi nimi bol aj Jánoš, ktorého si Jurčo do súboja aj vybral.

Dvojica predviedla dosiaľ najvyrovnanejší duel na Farme, aj keď svojím výsledkom by mohol napovedať iné.

Jánoš zopakoval suverénny výsledok, keď po troch mimoriadne vyrovnaných disciplínach duel opäť vyhral na nulu 3:0.

Do dnešného dňa sa tak jeho pričinením so súťažou rozlúčila už štvorica protihráčov, vrátane vylúčeného Štefánika. Každý z vyradených súperov patril k silnejším mužom v súťaži.

Dorovnal rekord

Jánošovo úspešné ťaženie na Farme patrí medzi výnimočné.

Slovenská verzia Farmy je najdlhšie vysielanou na svete, pričom len dvakrát sa dosiaľ stalo, aby sa za úvodných 7 týždňov reality rovnaký súťažiaci ocitol v dueli trikrát, pričom vždy s úspešným koncom.

Jednou z rekordérok v počte absolvovaných duelov je Jana Kallayová z tretej série Farmy, ktorá v priebehu jedenástich týždňov jej pôsobenia v súťaži vyraďovacím súbojom čelila až šesťkrát. Hneď trom už v úvodných piatich týždňoch.

Podobnou skúsenosťou na Farme si prešiel tiež jej dvojnásobný účastník, Tomáš Mrva, a to pri jeho druhom účinkovaní v siedmej sérii reality šou. Markíza netradične na jar 2016 zrealizovala dosiaľ jedinú špeciálu sériu zloženú z bývalých hráčov.

Na statok zavolala aj Mrvu, ktorý pôvodne súťažil v druhej sérii. V jej priebehu bol dokonca vylúčený pre porušenia pravidiel a následne vrátený, nakoľko patril medzi diváckych obľúbencov. Dotiahol to do finále, kde však na výhru nedosiahol a skončil druhý. Návrat na Farmu v siedmom špeciálom ročníku znamenal pre Mrvu úspešný reparát, keď ju dokázal vyhrať.

Rozbeh v súťaži nemal vôbec jednoduchý, keď sa ho hráči snažili čím skôr zbaviť a v dueloch sa ocitol rekordne tri týždne po sebe. Stalo sa tak hneď v prvých šiestich týždňoch šou, ktorej siedma séria bola o mesiac kratšia, než bežné ročníky vysielané na jeseň, akou je aj aktuálna 14. séria.

Mal vypadnúť už v prvom dueli?

Podľa časti divákov by však Jánoš už na Farme účinkovať ani nemal.

Hneď jeho prvý diel proti Kristánovi Mesíčkovi priniesol kontroverzný moment, ktorý mal byť podľa niektorých vyhodnotený ako nesplnenie úlohy. Znamenalo by to rozdielny výsledok a Jánošovo vypadnutie.

Pri poslednej disciplíne mali súťažiaci za úlohu naskočiť na valce a behom odmotať lano tak, aby k sebe pritiahli pílku, prerezali lano, vyslobodili si ruku a utekali zazvoniť na zvonec.

Rýchlejší v tejto úlohe bol Jánoš, ktorý však ku zvoncu dobehol aj lanom omotaným okolo ruky, s ktorým by dobehu ku zvoncu bojoval.

Časť divákov to považovala za nesplnenie úlohy, nakoľko ruku od lana neoslobodil, opačná časť publika však túto povinnosť vykladala v takých medziach, aby mu uvoľnenie lana umožnilo víťazne ukončiť disciplínu. Za splnenú považovali disciplínu aj tvorcovia.

Kontroverzná disciplína, pri ktorej Jánoš nemal podľa časti divákov splniť všetky pokyny

 

Čítať viac...
Nahor