Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Padla rekordná pokuta za podozrivé audiotextové súťaže! Takéto hry už na obraze neobstoja

Regulátor pre opakované porušenie zákona zvyšuje sankcie.

Roky nedoriešený problém v podobe podozrivých audiotextových súťaží sa dostáva do nového bodu. Rada pre vysielanie a retransmisiu aktuálne udelila doposiaľ najvyššiu pokutu vo výške 30 000 eur pre stanicu TV8 za jej iQvíz. Vysielateľ v tejto súťaži opakovane porušuje zákon, pokiaľ Rada preukáže ďalšie porušovanie, môžu sa sankcie postupne navyšovať až k hornej hranici 165 969 eur.

Rade sa nepozdávala podozrivá hra, v ktorej mali z uvedených písmen súťažiaci zložiť jedno mesto. Vysielateľ udával ako víťazné len jedno slovo, pričom sa ich dalo zložiť viac. Paradoxné je, že rovnaké zadanie ponúkla stanica v niekoľkých vydaniach súťaže a zakaždým bolo víťazné iné mesto. Uviedla to Rada pre Mediálne.sk.

Takejto hre sa na začiatku roka venoval Nový čas, keď sa jeden z divákov kvízu rozhodol vydržať pri obrazovke celú súťaž.

Takýmto súťažiam sa popri zvyšujúcich sa sankciách začnú organizátori podobných hier pravdepodobne vyhýbať. Dá sa ale očakávať, že budú hľadať nové spôsoby, ako naďalej na divákoch zarábať a nečeliť pritom pokutám. Vysoké tresty už v minulosti dostávali aj veľkí hráči Markíza a Joj za súťaže vysielané prevažne na menších staniciach.

Celý výstup z ostatného zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Foto: ilustračné

Čítať viac...
Nahor