Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Padla najvyššia výhra v televíznej histórii: Neporaziteľní Španieli prekonali všetky svetové rekordy!

Neporaziteľnými aj ostali, v hre skončili po dvoch rokoch ziskom niekoľkomiliónového jackpotu.

Štvoricu obyčajných Španielov, ktorí pod menom“Los Lobos“ (vlci) prišli pred dvomi rokmi do televíznej súťaže ako stovky iných, dnes pozná celé Španielsko. 16. mája 2017 sa po prvýkrát objavili v dennej televíznej hre Boom! na jednej z hlavných španielskych televíznych staníc Antena 3 a dnes sú jej absolútnymi rekordérmi. Ich neporaziteľnosť prerástla aj rekordy samotnej šou a aktuálne sa hneď niekoľkokrát objavujú v zápisoch Guinessovej knihy rekordov.

Šou Boom! vysielaná od pondelka do piatka od 19. hodiny je klasickou dennou hrou postavenou na vedomostiach a zodpovedaní otázok. Každý deň sa proti sebe postavia dva štvorčlenné tímy, ktoré prechádzajú rôznymi kolami. Ten tím, ktorý po absolvovaní všetkých kôl vyjde zo súboja víťazne, vyhráva nahranú sumu a presúva sa do finálovej hry o jackpot, v ktorej musí správne zodpovedať v rýchlom tempe 15 otázok. Tím pokračuje v súťaži, až dokým ho niekto z hry nevyradí alebo nevyhrá finálovú hru. Jackpot pritom na samom začiatku tvorí sumu 60-tisíc eur, avšak po každom vydaní, kedy súťažiaci nezdolajú finále a nezískajú jackpot, ho televízia navyšuje o 5-tisíc eur.

„Los Lobos“ sa stali prakticky miláčikmi Španielska. Na obrazovkách vydržali neporaziteľnými viac ako dva roky a vytvorili nový Guinessov rekord v nepretržitej účasti v televíznej súťaži, keď absolvovali celkovo 505 vydaní relácie Boom!. Ich spanilá jazda však ani v jednom z vyše päťstovky vydaní nevyvrcholila zdolaním všetkých finálových otázok a jackpotu, od ktorého ich až 14-krát delila iba jedna správna odpoveď a počas ich dvojročnej účasti v súťaži jeho výška narástla na závratné vyše 4 milióny eur.

„Los Lobos“ ale boli milionármi aj bez zisku jackpotu. Úspešne absolvovaných 505 vydaní im vynieslo celkovo vyše 2,5 milióna eur, v každom vydaní totiž majú hráči možnosť nahrať v základnej fáze niekoľkotisíc eur, najviac od 6 do 7-tisíc za jednu epizódu.

Španielski diváci sa však na začiatku leta 2019 so svojimi neporaziteľnými hrdinami rozlúčili. 505 pokusov potrebovali „Los Lobos“ na to, aby konečne zdolali veľké finále a odniesli si z hry rozprávkový jackpot. Finále relácie Boom! ostalo nezdolané od júna 2016, a tak sa jackpot v priebehu troch rokov vysielania vyšplhal do šialenej výšky 4 130 000 eur. Spoločne s celou výhrou zo základných fáz predstavovala celková výhra nezdolateľných súťažiacich v šou 6 689 700 eur.

„Los Lobos“ vďaka dvojročnej účasti v hre a každodennom navyšovaní jackpotu o 5-tisíc eur, ktorý tak stúpol do miliónových výšok, zlomili všetky rekordy čo do výhier v televíznych súťažiach na svete v celej televíznej histórii a s výhrou vyše 6,6 milióna eur vytvorili ich ďalší Guinessov rekord.

Los Lobos na 505. pokus vyhrávajú miliónový jackpot a stávajú sa svetovými rekordérmi

Stanica Antena 3 mimoriadne vydanie relácie, v ktorom sa vďaka absolútnemu triumfu „Los Lobos“ objavili poslednýkrát, vysielala tento pondelok špeciálne ako hlavný večerný televízny program. Stal sa pritom absolútne najsledovanejším programom dňa, keď si ho pozrelo spolu vyše 4,2 milióna divákov. Celkovo neporaziteľní Španieli priniesli relácii Boom! výrazné navýšenie sledovanosti. Kým v prvých troch sezónach od štartu programu na jeseň 2014 sa jeho sledovanosť hýbala nad úrovňou 1,5 milióna divákov, po nástupe „Los Lobos“ v prvom roku stúpla na 1,75 milióna divákov a v ostatnej sezóne, ktorá vyvrcholila v júni, sa priemer dostal na takmer 2,19 milióna divákov.

Štvorica „Los Lobos“ nevydržala v pôvodnej zostave od prvého do posledného dielu. Jeden z pôvodných účastníkov, Jose Pinto, musel v priebehu decembra 2018 súťaž pre chorobu opustiť, nakoniec divákov aj jeho spoluhráčov zasiahla smutná správa, keď koncom februára tohto roka zomrel. Už po jeho odchode si súťažiaci dovtedy nahranú sumu rozdelili a odchádzajúcemu spoluhráčovi jeho podiel vyplatili.

V relácii Boom! padol jackpot po štvrtýkrát. Dosiaľ boli rekordérmi a jedinými milionármi hry súťažiaci s prezývkou RockCampers, ktorí finále zdolali v júni 2016 pri ich 87. účasti v hre. Vtedy jackpot nakumuloval čiastku vyše 1,9 milióna eur, spoločne si hráči odniesli cez 2,3 milióna eur. Predtým už jackpot padol iba dvakrát, avšak v prvých mesiacoch vysielania súťaže v roku 2014, a tak výška jackpotu vtedy predstavovala výšku 140 a 155-tisíc eur.

Čítať viac...
Nahor