Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Padla ďalšia mastná pokuta: Joj pyká za seriál starý sedem rokov, sexuálne scény odvysielala ráno!

Seriál Aféry stojí televíziu nemalé peniaze.

Do ranného slotu zaradila Joj na jeseň minulého roka svoj archívny seriál Aféry, ktorý vysielala v rokoch 2010 a 2011. Rade pre vysielanie a retransimisu sa tento krok nepozdával, keď až tri epizódy seriálu označila za neprístupné pre maloletého diváka.

Joj dostala od regulátora mastnú pokutu vo výške až 16 000 eur za dve epizódy odvysielané 22. novembra a jednu 5. decembra 2016. Vo všetkých prípadoch podľa Rady program obsahoval expresívne, vulgárne a obscénne vyjadrovanie, pričom chýbať nemali sexuálne scény či scény spojené so sexuálnymi deviáciami. Dve epizódy odvysielala televízia okolo 10. hodiny ráno, pričom regulátor rozhodol, že mali byť označené piktogramom „15“, čím mohli byť odvysielané najskôr o 20:00.

V prípade jednej novembrovej epizódy, ktorá bola odvysielaná od 5:58 ráno, Rada posúdila obsah neprístupný dokonca pre divákov mladších ako 18 rokov, čím mohla Joj danú časť odvysielať až po 22. hodine.

Aféry sledovali v každej epizóde jeden prípad, ktorému sa venoval rozvodový právnik Peter Balo. Viaceré časti pritom mali šteklivú zápletku so sexuálnym podtextom. V jednom prípade sa rozvádzali pornoherci, v ďalšom žena žiadala o rozvod preto, že bol jej manžel posadnutý sexom.

Aféry sa v programe Joj vyskytujú v priebehu rokov pravidelne. Televízii na jeseň v spomínanom čase prinášali nadpriemerné výkony sledovanosti, neraz aj nad podielovou úrovňou 20 %.

Celý výstup zo zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor