Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Otvárací ceremoniál zimnej olympiády valcoval – stal sa najsledovanejším programom

Toto zrejme nečakali ani v samotnej verejnoprávnej televízii. Jednotka a Dvojka RTVS priniesli v piatok priamy prenos z Otváracieho ceremoniálu Zimných olympijských hier v Soči, na oboch programoch bol prenos jednotkou na trhu. V čase od 17 do 19 hod. na Jednotke RTVS doslova valcoval, keď podľa našich informácií dosiahol podiel okolo 47% v oboch cieľových skupinách. Celkovo si ceremoniál nenechalo ujsť okolo 850 tisíc divákov. Pokračovanie na Dvojke RTVS si aj v čase konkurencie hlavných spravodajských relácií udržalo postavenie jednotky na trhu s podielom nad 30% v oboch cieľových skupinách. Počas ceremoniálu výrazne oslabili Televízne noviny Markízy aj Veľké Noviny JOJ, výrazný prepad zasiahol napríklad aj seriál Chlapi neplačú, oslabila aj Súdna sieň. Markízu potešil výkon prime time filmu Únos, ktorý jej priniesol nadpriemerný podiel okolo 32%. JOJ zostala slabá aj večer, Prefíkané slúžky klesli k podielom okolo 12%.

Stanica PLUS si divákov dokázala udržať,  v piatky jej funguje filmová séria Rocky, včera s podielom nad 6%, podobne sa darilo s filmom aj stanici Dajto, ktorá ponúkla titul Sniper 2 rovnako s podielom nad 6%. Zoslabol seriál Doktorka Zoe, ktorý v piatok večer ponúka Doma, podiel klesol k 4, resp. k 5%. Jednotke večer funguje show 5 proti 5 extra – včera s podielom okolo 14%.

Olympiáda valcovala aj v susednom Česku, kde priamy prenos otváracieho ceremoniálu vysielal kanál ČT Sport a dosiahol podiel okolo 40%! Stanica ČT Sport tak porazila aj Televízne noviny Novy. Najsledovanejším programom dňa sa však s tesným odstupom stal seriál První republika na ČT1, kde hviezdi aj slovenský herec Ján Koleník.

 

 

 

 

Čítať viac...
Nahor