Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Scéna OTO 2020, foto: RTVS

Pikošky

OTO po roku opäť so Sajfom: Televízie mnohé tváre na prenos nepustia! Divákov čaká zvláštny ročník

Galavečer OTO sa po zrušení aprílového termínu pre koronavírus uskutoční v náhradný večer práve dnes.

Anketu Osobnosť televíznej obrazovky čaká najzvláštnejší večer v jej histórii. Po tom, čo realizáciu tohtoročného priameho prenosu zastavila koronakríza, sa jej organizácia presunula z tradičnej jari na začiatok septembra, pričom jej priebeh bude poznačený pandémiou.

Mimoriadne netradičné pre priamy prenos je už to, že sa v náhradnom termíne uskutoční takmer potichu. Upútavky na galavečer sa začali objavovať len krátko pred dnešným večerom, pričom celkovo sa večer uskutoční bez toho, aby mu momentálne predchádzala väčšia mediálna pozornosť, ako tomu bolo v minulosti.

OTO je najobľúbenejším televíznym diváckym eventom roka, no tento ročník na rekordy nemusí siahať ani zďaleka. Organizátori a tvorcovia večera sa budú snažiť mnohé obmedzenia spôsobené pandémiou vynahradiť rôznymi dokrútkami či vstupmi, no z jeho pôvodnej atmosféry ubudne.

Podľa našich informácií sa kvôli šíriacemu sa vírusu mnoho známych osobností na galavečer nedostaví.

Podľa viacerých informácií svoje tváre na večer nepustí Markíza, počas večera sa budú s nimi tvorcovia spájať online. Chýbať majú aj viaceré tváre Joj. 

K moderovaniu galavečera sa po ročnej pauze vracia Matej „Sajfa“ Cifra. Ten odmoderoval niekoľko ročníkov s Adelou Vinczeovou, následne ešte jedným ročníkom sprevádzal sám. Vlani ho nahradil Michal Hudák. Režisérom večera je druhý rok po sebe Jeffo Minařík.

Čítať viac...
Nahor