Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2018: Zemetrasenie medzi herečkami, prekvapenie s Milenkami! Pozrite si kompletné poradie hlasovania

Kým niektoré kategórie sa medziročne užšími nomináciami ani nepohli, iné zaznamenali malé zemetrasenie.

Nielen pohľad na víťazov galavečera OTO 2018 ale aj užšie nominácie dáva najavo posun v obľúbenosti jednotlivých hercov, spevákov, skupín či televíznych programov. Absolútne bez pohybu ostala napríklad silná kategória Moderátor TV programov ale aj Komentátor športu či Hudobná skupina, kde sa divácke preferencie počas roka vôbec nezmenili. Naopak, veľké zmeny nastali hneď v príbuznej speváckej kategórii, kde sa rovno do čela prebojovali vôbec premiéroví nominanti Kali a Sima Martausová. Naopak, z nominácií úplne vypadli silné mená Adam Ďurica a Lukáš Adamec.

Jasný posun v sledovanosti zábavných programov RTVS sa prejavil aj v samotných nomináciách. Kým sledovanosť Milujem Slovensko v posledných dvoch rokoch klesla, Čo ja viem sa túto jar dočkalo svojej najsilnejšej sezóny. Kvíz s Marcelom Merčiakom vystrčil z užších nominácií medzi Zábavnými programami práve Milujem Slovensko, ešte väčším skokanom sa stala Chart Show, ktorá vlani medzi nominovanými chýbala. Úplne odlišné preferencie mali medziročne diváci pri seriáloch. Do nominácií sa nedostali vlaňajší víťazi Naši ani druhá Horná Dolná a štafetu prevzali minuloročné novinky ako Som mama či triumfujúci Oteckovia. Druhé k tomu tento rok skončili prekvapivo Milenky, ktoré sa do nominácií prebojovali aj pri slabej sledovanosti a do úzadia tak v ankete odsunuli aj sledovanejšie Sestričky či Susedov.

Veľké zmeny nastali aj v hereckej kategórii, kde sa prejavil efekt úspešných Oteckov. Do čela sa prebojovali jeho hlavní predstavitelia Zuzana Mauréry a Vladimír Kobielsky, ktorí zároveň tieto kategórie vyhrali vôbec prvý raz. Naopak, z nominácií vypadla Zuzana Šebová, ktorá sa pred časom tešila dominantnej popularite, do trojky nominovaných sa, naopak, prebojovala ďalšia hviezda Oteckov Mary Bartalos. Medzi mužmi vypadli z trojice Michal Kubovčík a Michal Hudák, ktorého rovno vyškrtli zo základných nominácií a presunuli do obnovenej kategórie Zabávač. Do užšej nominácie sa, naopak, vrátil Ján Koleník, ktorý je taktiež tvárou Oteckov a s ním aj Tomáš Maštalír, s ktorým je zas hlavnými tvárami Za sklom.

Kompletné poradie nominovaných v kategóriách

Komentátor/-ka športu
Marcel Merčiak
Slávo Jurko
Štefan Eisele

Moderátor/-ka športu
Peter Varinský
Jana Hospodárová
Ján Žgravčák

Moderátor/-ka TV spravodajstva
Ľubomír Bajaník
Ján Mečiar
Lenka Vavrinčíková

Redaktor/-ka spravodajstva
Veronika Ostrihoňová Cifrová
Jozef Kubáni
Ján Tribula

Osobnosť TV publicistiky
Kristína Kövešová
Patrik Herman
Kveta Horváthová

Hudobná skupina
IMT Smile
Kandráčovci
Desmod

Spevák roka
Kali
Ondrej Kandráč
Ivan Tásler

Speváčka roka
Sima Martausová
Kristína
Mária Čírová

Moderátor/-ka TV programov
Adela Vinczeová
Vlado Voštinár
Marcel Forgáč

Seriál roka
Oteckovia
Milenky
Som mama

Zabávač
Michal Hudák
Juraj „Šoko“ Tabaček
Marián Čekovský

Zábavný program
Inkognito
Chart Show
Čo ja viem

Herec roka
Vladimír Kobielsky
Tomáš Maštalír
Ján Koleník

Herečka roka
Zuzana Mauréry
Táňa Pauhofová
Mária Bartalos

Program roka
Zem spieva
V siedmom nebi
Tvoja tvár znie povedome

Cena týždenníka Plus 7 dní
Za sklom

Sieň slávy
Juraj Jakubisko

Absolútny OTO
Michal Hudák

Čítať viac...
Nahor