Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2018: Galavečer prevalcoval dojatý Hudák s Inkognitom a Oteckovia! Získali najviac cien, bodovala tiež RTVS

Najviac sošiek si odniesli vlajkové lode Markízy a Joj a ich tváre, súčasťou galavečera bol aj dlhoročný moderátor prenosu Sajfa.

V novej budove Slovenského národného divadla prebehol už v poradí 19. ročník diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO), ktorý opäť priniesol viaceré zmeny medzi víťazmi kategórií. Medzi tradičných obhájcov víťaznej sošky patril klasicky Marcel Merčiak, ktorý tentokrát pridal do zbierky ďalšieho OTA za kategóriu Komentátor športu. Chýbal však v kategórii Moderátor športu, kde sa na najvyšší stupienok vrátil Peter Varinský. Tradičným víťazom v kategórii Moderátor televíznych programov sa stala zas Adela Vinczeová, ktorá tak naďalej s Merčiakom nepretržite už roky zbiera ocenenia.

Minuloročné premiérové víťazstvo obhájili ako redaktorka Kristína Kövešová v kategórii Osobnosť televíznej publicistiky, tak aj Moderátor spravodajstva Ľubomír Bajaník, ktorý po mnohoročných užších nomináciách vlani pretavil prvú do zlatého miesta. Medzi hudobnými skupinami zas znovu zvíťazilo IMT Smile. Po minulom roku druhú cenu získala folklórna šou Zem spieva, tentokrát v prestížnejšej kategórii Program roka.

Kompletné výsledky OTO 2018: Pozrite si výsledné poradie všetkých nominovaných

Úplnú víťaznú premiéru zažila redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá dokázala z trónu zosadiť Joža Kubániho, ten vlani získal už svoju piatu sošku. Nové mená ovládli spevácke kategórie, keď sa najobľúbenejším spevákom stal Kali a najobľúbenejšou speváčkou Sima Martausová, ktorej kariéra vystrelila len vlani. Asi najprekvapivejšími v spoločnosti premiérových víťazov sú mená hereckých kategórií, ktoré ovládli tváre Oteckov Vladimír Kobielsky a Zuzana Mauréry. Obaja sú pritom dlhoročnými stálicami v slovenských seriáloch či filmoch.

Rovnako prvé víťazstvo zaknihoval seriálový hit Oteckovia, vďaka čomu si tak denný seriál mohol pripísať zisk až troch sošiek. Tie si však môže privlastniť aj Inkognito, ktoré vôbec prvý raz po dvoch druhých miestach vyhralo kategóriu Zábavný program a zároveň sa z víťazstva v obnovenej kategórii Zabávač tešil moderátor večera, Michal Hudák. Ten prevzal moderátorskú štafetu galavečera po šesťročnej šnúre Sajfu, ktorý sa ale pravidelne do tohtoročného večera zapájal. Päťkrát so Sajfom OTA moderovala Adela Vinczeová, ktorá si hneď trikrát zažila ako moderátorka večera pocit zisku nielen sošky v jednej z kategórií ale aj Absolútneho OTA za najväčší počet hlasov.

Túto štafetu pritom po Vinczeovej prebral práve Hudák, ktorému v tomto ročníku ankety zaslali diváci vôbec najviac hlasov a rovnako sa tak tešil zo zisku Absolútneho OTA. Neubránil sa pritom emóciám, ktoré ovládli aj Vinczeovú pred štyrmi rokmi, keď sa v priamom prenose rozplakala.

Joj si pripísala ďalšie ocenenie vďaka soške týždenníka Plus 7 dní, ktoré novinári venovali kriminálnemu seriálu Za sklom. Ten v druhej sérii otvoril viacero citlivých tém s neraz mnohými známymi situáciami či postavami, ktoré pripomínali reálne udalosti, politikov či podnikateľov. Do Siene slávy bol uvedený legendárny režisér Juraj Jakubisko, ktorý vo svojom príhovore nezabudol pripomenúť finišujúce prípravy pokračovania Perinbaby, ktoré pripravuje v spolupráci s Joj.

Víťazi 19. ročníka ankety Osobnosť televíznej obrazovky

Komentátor/-ka športu
Marcel Merčiak

Moderátor/-ka športu
Peter Varinský

Moderátor/-ka TV spravodajstva
Ľubomír Bajaník

Redaktor/-ka spravodajstva
Veronika Ostrihoňová Cifrová

Osobnosť TV publicistiky
Kristína Kövešová

Hudobná skupina
IMT Smile

Spevák roka
Kali

Speváčka roka
Sima Martausová

Moderátor/-ka TV programov
Adela Vinczeová

Seriál roka
Oteckovia

Zabávač
Michal Hudák

Zábavný program
Inkognito

Herec roka
Vladimír Kobielsky

Herečka roka
Zuzana Mauréry

Program roka
Zem spieva

Cena týždenníka Plus 7 dní
Za sklom

Sieň slávy
Juraj Jakubisko

Absolútny OTO
Michal Hudák

Čítať viac...
Nahor