Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2015 je tu! Minulý ročník ovládli emócie, toto sú jeho TOP momenty!

Už v sobotu večer prebehne 16. ročník najsledovanejšieho galavečera na Slovensku Osobnosť televíznej obrazovky. Minulý rok si najviac sošiek odniesla za svoje programy a tváre Markíza, no po jej najslabšom roku v histórii sa môžu misky váh opäť viac nakloniť ku konkurencii. Už tradične je galavečer plný atraktívnych udalostí, pozrite si prierez najzaujímavejších momentov ročníka 2014.

7. Večer otvorila Máziková a jej kariérne začiatky
Už neoddeliteľnou súčasťou galavečera sú vtipné dokrútky, ktoré sa každým rokom snažia tvorcovia vyšperkovať. Prenos v roku 2015 otvárala Eva Máziková, ktorá vyrozprávala svoj príbeh, ako začínala v šoubiznise. Dokrútka bola spojená aj s prezentáciou nominácií v kategórii Moderátor TV programov. Ďalšie nominačné videá nájdete v tomto článku.

6. Merčiak vyjadril naživo Plesníkovi po veľkej kauze podporu
V priebehu večera nechýbali ani emotívne momenty. O jeden sa postaral aj Marcel Merčiak, keď po prebratí ceny v kategórii Komentátor športu vo svojej ďakovnej reči venoval časť svojho víťazstva aj Jánovi Plesníkovi, ktorý len necelý mesiac pred tým rozviazal pomer s RTVS pre jeho alkoholický škandál v priamom prenose. Merčiak ho v priamom prenose podržal.

5. Nečakané zmierenie Sajfu a Studenkovej v priamom prenose
V roku 2013 si Sajfa rozrozprávaním príhody so Zdenou Studenkovou urobil s herečkou veľmi zlé vzťahy, ktoré sa rozhodol napraviť v priebehu galavečera. Urobil tak v momente, keď prišla Studenková odovzdávať ocenenie v kategórii Herec a Sajfa ju prekvapil veľkou kyticou.

Sajfa sa v priamom prenose ospravedlňuje Studenkovej za konflikt z roku 2013

4. Karol Polák na OTOvi naposledy
Aj minulý rok si nemalý priestor pre seba počas ankety prisvojil legendárny komentátor Karol Polák. Stal sa už priam jej súčasťou, no svoj monológ viedol v roku 2015 naposledy.

3. Hlášky Adely a Sajfu
Napriek tomu, že Adela Banášová nebola v priebehu galavečera vo svojej koži, pričom dôvod sa ukázal v samom závere, v dvojke so Sajfom opäť obaja dokázali vtipne neraz aj zaťať do živého. Došlo aj na narážku na MDŽ Martina Nikodýma, komentár na neúčasť Pavla Fejéra v nominačnej dokrútke či k nechcenému zatykaniu Sajfu Milanovi Kňažkovi. Videá s vtipnými momentami Adely a Sajfu nájdete v tomto článku.

2. Kiks Búrlivého vína
Dva roky po sebe sa dokázalo Seriálom roka stať Búrlivé víno, pričom po druhý raz sa mu to podarilo na poslednú chvíľu v čase, keď sa začal jeho radikálny prepad sledovanosti. Preberanie ocenenia prebehlo veľmi rozpačito, keď mnohí herci zo seriálu na scénu neprišli. Sedieť ostal aj Vlado Kobielsky, ktorý len pár mesiacov pred tým prestúpil z Paneláku, Sajfa na jeho adresu zažartoval, že tak urobil v správnom čase. Nakoniec sa však potápa aj vínna sága.

1. Adelino emotívne víťazstvo
Dvojitým vrcholom celého večera bolo vyhlásenie Absolútneho OTA, ktorého získala Adela Banášová. Tá sa už v závere večera a pod návalom emócií neudržala a pred kamerami sa rozplakala. V reči nakoniec vysvetlila, prečo sa jej zmocnili slzy a taktiež prečo prežila rozpačitý večer, keď jej len tri dni pred prenosom zomrela stará mama. Úprimný a emotívny moment dojal aj niektoré osobnosti v hľadisku.

Víťazi ankety Osobnosť televíznej obrazovky za rok 2014

Moderátor/ka TV programov: Adela Banášová
Moderátor/ka spravodajstva: Ján Mečiar
Redaktor/ka spravodajstva: Danica Kleinová
Komentátor/ka športu: Marcel Merčiak
Moderátor/ka športu: Peter Varinský
Osobnosť TV publicistiky: Patrik Herman
Spevák: Adam Ďurica
Speváčka: Celeste Buckingham
Hudobná skupina: Fragile
Seriál roka: Búrlivé víno
Herec: Juraj Kemka
Herečka: Zuzana Šebová
Zábavný program: Milujem Slovensko
Program roka: V siedmom nebi
Absolútny OTO: Adela Banášová

Bilancia televízií

TV Markíza: 7 cien (Adela Banášová /Chart Show/, Danica Kleinová, Peter Varinský, Patrik Herman, Búrlivé víno, Zuzana Šebová /Kredenc/, Juraj Kemka /Kredenc/)
TV JOJ: 5 cien (Ján Mečiar, Celeste Buckingam /X Factor/, Juraj Kemka /Kukátko/, Zuzana Šebová /Panelák/, V siedmom nebi)
RTVS: 3 ceny (Adela Banášová /Milujem Slovensko/, Marcel Merčiak, Milujem Slovensko)
TA3: 1 cena (Adela Banášová /Trochu inak/)

Čítať viac...
Nahor