Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2015 prinesie zmeny! Rozboril ani jeho nebeská relácia už medzi zábavnými viac nebudú!

Týždenník Život spolu s agentúrou APA vyhlásil jubilejný 15. ročník ankety Osobnosť televíznej obrazovky.

Hlasovanie do OTO 2015 je spustené. Kým priamy prenos odvysiela Jednotka RTVS až 14. marca 2015, diváci televízií môžu už teraz hlasovať za svoje obľúbené tváre, relácie a seriály opäť v dvoch kolách.

V rámci kategórií nedôjde tento rok k zásadným zmenám, až na jednu. Organizátori sa rozhodli zovšeobecniť kategóriu, v ktorej boli pôvodne nominovaní len moderátori zábavných programov. V aktuálnom ročníku sa zmení na Moderátor TV programov.

Práve kategória Moderátor zábavných programov, resp. v minulosti Zabávač priniesla pravidelne posmešné reakcie. Medzi nominovanými a často aj v TOP 3 po sčítaní hlasov sa totiž v minulosti objavoval Vilo Rozboril za reláciu Modré z neba. Tá sa k tomu tiež dostávala do nominácií pre Zábavný program, pričom tento titul aj dokázala dvakrát vyhrať. Tieto nominácie tak boli pravidelne terčom výsmechu a kritiky, nakoľko relácia viac ako smiech prináša slzy.

Tento rok to bude po prvý raz, čo ani v jednom prípade k podobnej situácii nedôjde. Okrem spomínanej transformácie Moderátora zábavných programov na Moderátor TV programov organizátori tento rok po prvý raz nezaradili do kategórie Zábavný program Rozborilovu reláciu o plnení snov. Ešte minulý rok sa pri tom do nej Modré z neba dostalo, V siedmom nebi už bude môcť zabojovať len ako Program roka.

Zmena v rámci jubilejného 15. ročníka podľa všetkého nastane tiež v datovaní ankety. Doteraz bol jej názov pravidelne spojený s rokom, za ktorý sa udeľovali sošky osobnostiam a televíznym projektom. Tento rok vysielaný galavečer tak niesol názov OTO 2013. Najbližší ročník je však označovaný podľa roku, kedy prebehne odovzdávací ceremóniál a teda OTO 2015. Je tak možné, že história ankety vynechá v oficiálnom datovaní rok 2014, pričom nedôjde k prestávke v ankete.

Čítať viac...
Nahor