Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Všetko o OTO 2015: Joj bodovala so spravodajstvom, valcovala Horná Dolná, Merčiak a Banášová! (VIDEÁ)

Najprestížnejší galavečer na Slovensku Osobnosť televíznej obrazovky má za sebou už 16. ročník, ktorý priniesol niekoľko očakávaných ale aj prekvapivých ocenení. Portál Mediaboom.sk vám už tretí rok prináša veľký prehľad zo slávnostného prenosu, takto vyzeral OTO 2015.

Galavečer aj tento rok otvorila populárna úvodná dokrútka, ktorá patrila medzi tie najpodarenejšie z celého večera. Okrem veštice Evelyn bol jej hlavnou hviezdou Sajfa, ktorý zarapoval špeciálnu pieseň pre OTA VIDEO, v ktorej tvorcovia predstavili viaceré projekty minulej aj súčasnej sezóny.

V rámci prvej kategórie došlo ďalší rok po sebe k netradičnej voľbe, keď hneď na úvod bol vyhlásený Seriál roka. Navonok jeden z highlightov medzi kategóriami v sebe niesol veľkého favorita v podobne Hornej Dolnej, ktorá svoje suverénne postavenie pretavila aj do sošky. Cenu odovzdala Evelyn, ktorá upútala Adelu a Sajfu dekoltom VIDEO. Krátko po nej sa na pódiu objavil generálny riaditeľ Slovenského kmotrikova oto 2015národného divadla Marián Chudovský, ktorý prišiel odovzdať ocenenie v kategórii Moderátor/-ka TV spravodajstva. V nej urobila vietor Adriana Kmotríková, ktorá po náročnom roku, kedy začala boj s ťažkou chorobou, získala veľkú podporu divákov a tak aj svojho prvého OTA. Vyhláseniu víťazky predchádzala vtipná dokrútka, v ktorej nominovaní moderátori ukázali svoje nohy, niektorí nielen dve VIDEO.

Vydarenú nominačnú dokrútku pripravili tvorcovia pre kategóriu Redaktor/-ka TV spravodajstva. Tá mala ukázať, že všetci v televízii pochádzajú pôvodne z východu a nominovaní redaktori tak dostali východniarsky hlas VIDEO. O najvtipnejší vstup sa postaral Michal Hudák, ktorý „daboval“ nakoniec aj prekvapivého navrátilca na trón tejto kategórie Jozefa Kubániho. Na prvé miesto sa vrátil po ročnej pauze. Vlaňajšia víťazka Danica Kleinová skončila až tretia.

Pri odhaľovaní Osobnosti TV publicistiky nedošlo k žiadnej zmene. Hlasujúci ostali naďalej verní Patrikovi Hermanovi, ktorý aj tento rok zopakoval, že už so soškou nerátal. Ocenenie mu odovzdala Alena Heribanová. Po nej sa na pódiu ocitol Vlado Sendrei aj so skupinou Sendreiovci, ktorí zhudobnili piesne nominovaných kapiel v kategórii Hudobná skupina. Ani v tomto prípade nedošlo k prekvapeniu, keď vyhrala skupina Fragile.

merciak oto 2015V práci s kategóriami došlo aj k ďalšiemu netradičnému kroku, keď tvorcovia spojili dve kategórie. Moderátorov TV športu opäť nahovorili na fyzicky náročnú činnosť, keď ich nechali virtuálne schádzať slalomovú trať, pričom museli robiť náročné slalomové oblúky VIDEO. Ich výkony komentovali Komentátori TV športu, pričom v prípade Marcela Merčiaka došlo k dvojitej fúzii kategórií, nakoľko komentoval sám seba. Nakoniec sa mu podarilo obe nominácie pretaviť do výhry a rozšíriť tak počet sošiek už na sedem. Najnovšie dve mu odovzdali Róbert Vittek a Jozef Golonka. Vitteka na pódiu Sajfa povaril, keď sa vrátil k jeho nedávnym aféram VIDEO. Merčiak už tradične do ďakovnej reči vniesol aj posolstvo, tentokrát si spomenul na zosnulých kolegov Karola Poláka, Ivana Niňaja a Tibora Donovala.

S nasledujúcou kategóriou Moderátor TV programov sa vrátil do diania rap, keď nominovaní zviedli vzájomný battle VIDEO. Rovnako ako pred rokom triumfovala Adela Banášová, pričom týmto víťazstvom odštartovala spanilú jazdu na tohtoročnom OTOvi. Nebola to zďaleka posledná cena, ktorej bola minimálne súčasťou. V rámci tejto kategórie sa opäť o čosi viac na televíznej obrazovke spopularizovala Youtube hviezda Gogo, ktorý sošku odovzdal. Pre Speváčku ocenenie priniesol Peter Nagy, ktorý sa podelil aj o príhodu, keď si sám seba poplietol s Lenkou Filipovou VIDEO. Kategóriu ovládla Kristína.

dano heriban oto 2015Až tri ceny v priebehu večera si mohla prisvojiť Horná Dolná. Po tom, čo sa stala Seriálom roka sa o prekvapenie v kategórii Herec postaral Dano Heriban, ktorý po svojej prvej televíznej úlohe v tomto komediálnom seriáli preskočil všetkých hereckých kolegov a utrhol pre seba víťazstvo. Sošku si prebral symbolicky od prvej televíznej herečky Márii Kráľovičovej. Aj medzi Herečkami našla Horná Dolná svoju tvár, keď po druhý raz po sebe zvíťazila Zuzana Šebová. Cenu jej odovzdala Alexandra Novotná z estetickej kliniky, pri ktorej opäť hviezdili Adela so Sajfom VIDEO. Súčasťou hereckých kategórií boli aj vtipné dokrútky, kým nominovaní muži na seba jódlovali zo striech televízií a rozhlasu VIDEO, ženy sa v tortovej vojne pobili o to, u ktorej skončí OTO VIDEO. Medzi kategóriami venovali Adela so Sajfom pozornosť riaditeľovi Markízy, s ktorým pokonverzovali v nemčine VIDEO.

Víťaza v nasledujúcej kategórii Spevák prišla tehotná Nela Pocisková, Adela so Sajfom jej prítomnosť využili a postarali sa o ďalšie perly večera VIDEO. Z víťazstva sa rovnako ako pred rokom mohol tešiť Adam Ďurica. Po jeho triumfe vytiahli moderátori na pódium skupinu Fragile, ktorej nechali zaspievať pieseň Mandolína. Nápad mal byť spontánny, po vystúpení to však spochybnil sám Sajfa.

V záverečnej časti programu začala žať ďalšie úspechy hostiteľka večera Adela Banášová. Najprv dokázali sošku získať dva programy, ktorých je hlavnou tvárou. Zábavným programom roka sa už tretíkrát v rade stalo Milujem Slovensko, ktorému cenu odovzdal archivár Slovenskej televízie Milan Antonič. Spolupracuje aj na víťaznej relácii, keď pripravuje súťažné archívne ukážky. Programom roka sa zas stala hudobná šou Chart Show, ktorá predbehla aj ťažiskové formáty jesene Česko Slovensko má talent či Superstar. Cenu odovzdal generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia Milan Dubec. Následne sa o dokrútku, ktorá rozosmiala celé hľadisko, postarali Sajfa a Adela v rámci tradičného žrebovania o auto VIDEO.

emil horvath oto 2015Jedno z veľkých prekvapení večera priniesla inak menej výrazná Cena týždenníka Život. Ústami šéfredaktorky tohto týždenníka, Renáty Klačanskej, bol totiž ocenený nečakane Michal Kubovčík. Zaskočený ostal aj on sám, za čo presne ocenenie dostal, úplne v priebehu prenosu neodznelo. Prvým vrcholom večera bolo uvedenie ďalej osobnosti do Siene slávy. Za potlesku v stoji si symbolické ocenenie za svoje celoživotné dielo prevzal herec Emil Horváth.

Svoju spanilú jazdu na OTOvi zavŕšilo poslednou kategóriou Adela Banášová. Aj tento rok totiž získala od hlasujúcich najväčší počet hlasov a predbehla tak aj Marcela Merčiaka, ktorý vyhral až dve kategórie. Zisk Absolútneho OTA možno aj preto Banášová nečakala a opäť sa jej nehovorilo ľahko. Spomenula si aj na minulý rok, kedy len tri dni pred prenosom stratila svoju babku, čo ju na záver galavečera v rovnakom momente po zisku úplného víťazstva rozcitlivelo.

Televízny boj aj tento rok vyznel najlepšie pre Markízu. Najviac ich pozbierala za Hornú Dolnú, ktorá jej spolu s tvárami seriálu vyniesla až tri ocenenia. Joj si môže rovnako ako pred rokom privlastniť celkovo päť cien, do víťazného súčtu bude k tomu, pravdepodobne, rátať aj víťazstvo Adama Ďuricu pre jeho titulnú skladbu k seriálu Zoo. Ten bude o výhru bojovať ale až budúci rok. V rámci bilancie nie je zarátaný zisk Absolútneho OTA Adely Banášovej, tá za víťazstvo v kategórii Moderátorka TV programov priniesla sošku ako pre RTVS tak Markízu a TA3 (Milujem Slovensko, Chart Show, Trochu inak). Medziročne si v počte sošiek o jednu polepšila RTVS, pričom značne viditeľná bola aj v úzkych nomináciách (top 3). Celkové poradie užších nominácií (top 7) jednotlivých kategórií nájdete v tomto článku.

Kompletné výsledky ankety OTO 2016
Seriál roka: Horná Dolná
Moderátor/ka TV spravodajstva: Adriana Kmotríková
Redaktor/ka TV spravodajstva: Jozef Kubáni
Osobnosť TV publicistiky: Patrik Herman
Hudobná skupina: Fragile
Komentátor/ka TV športu: Marcel Merčiak
Moderátor/ka TV športu: Marcel Merčiak
Moderátor/ka TV programov: Adela Banášová
Speváčka: Kristína
Herec: Daniel Heriban
Herečka: Zuzana Šebová
Spevák: Adam Ďurica
Zábavný program roka: Milujem Slovensko
Program roka: Chart show
Cena týždenníka Život: Michal Kubovčík
Sieň slávy: Emil Horváth
Absolútny OTO: Adela Banášová

Bilancia sošiek pre televízie
TV Markíza: 7 cien (Horná, Dolná, Adela Banášová /Chart Show/, Patrik Herman, Zuzana Šebová /Horná Dolná, Kredenc/, Daniel Heriban /Horná Dolná/, Michal Kubovčík /Horná Dolná, Kredenc/, Chart Show)
TV JOJ: 5 cien (Adriana Kmotríková, Jozef Kubáni, Kristína /Tanec snov/, Zuzana Šebová /Panelák, Inkognito/, Michal Kubovčík /Panelák/)
RTVS: 4 ceny (Adela Banášová /Milujem Slovensko/, Marcel Merčiak – 2 sošky, Milujem Slovensko)
TA3: 1 cena (Adela Banášová /Trochu inak/)

Čítať viac...
Nahor