Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2013: Súboj televízií absolútne vyrovnaný, Rozboril bez sošky! (všetko o večere, DOPLNENÉ, videá)

Po 14. raz rozhodli diváci o najúspešnejších osobnostiach a projektoch jedného televízneho roka.  Galavečer nepatril medzi najlepšie v štrnásťročnej histórii ankety, prekvapilo poradie kategórií, hluché miesta zachraňovali moderátori programu Adela so Sajfom. Nesklamali však dokrútky k nomináciám. Tak ako pred rokom sa o najväčší trapas postarala legenda športového komentovania Karol Polák, ktorý opäť netrafil mieru a pred mikrofónom strávil viac času ako bolo prijateľné.lucia barmosova oto 2013Večer otvorili tvorcovia galavečera netradične kategóriou Speváčka, dokonca ešte pred uvedením moderátorov. Víťazkou sa stala Celeste Buckingham, ktorá po svojej krátkej reči prekrížila ruky čím vyslala jasný odkaz, akej šou je túto jar súčasťou. Odovzdanie ceny pre najlepšieho moderátora spravodajstva sprevádzalo spočiatku kontroverzné uvedenie nominovaných, ktorí mali pri zahláseniach použiť vulgárny slovník VIDEO. „Odcenzúrovanie“ inkriminovaných slov však ukázal opak. Najobľúbenejšou spravodajskou moderátorkou sa stala už piaty raz po sebe Lucia Barmošová.

Tvorcom vyšlo aj uvedenie trojice najlepších športových moderátorov, ktorí svoj životopis mali prerozprávať počas behu na bežiacom páse VIDEO.peter varinsky selfie oto 2013 original Lenke Čvirikovej-Hriadeľovej, ktorá si dokrútku odbežala v opätkoch, cenu rovnako ako za roky 2010 a 2011 vyfúkol Peter Varinský. Ten si s Adelou a Sajfom urobil „selfie“ fotografiu. Víťazovi kategórie Komentátor tv športu prišiel sošku odovzdať legendárny komentátor Karol Polák, ktorý sa tejto úlohy zhostil druhý rok po sebe. Tak ako v roku 2013 aj tento raz sa postaral o rozruch, keď sa nenechal odtrhnúť od mikrofónu, dokonca si slovo zobral aj po ohlásení víťaza Marcela Merčiaka, ktorého nepustil k ďakovnej reči.

karol polak marcel merciak oto 2013

Seriálom roka sa stal aktuálne ten najsledovanejší, Búrlivé víno, ktoré po dvoch rokoch zosadilo z trónu Panelák. V odovzdávaní sa pokračovalo kategóriou Redaktor tv spravodajstva, ktorú sprevádzala vydarená dokrútka, v ktorej si redaktori navzájom popri svojej práci robili naprieky prostredníctvom tajných úloh, ktoré museli plniť v rámci ankety s náhodnými okoloidúcimi VIDEO. burlive vino oto 2013Cenu obhájil jojkársky redaktor Jozef Kubányi. Rozprávaním pomocou hélia sa uviedli nominovaní v kategórii Osobnosť tv publicistiky, Zlatica Puškárová dokonca pobavila hlbokým hlasom VIDEO. Víťazom sa stal po štvrtý raz za sebou Patrik Herman. Kategóriu Spevák uviedol prespievaním piesní nominovaných zahraničný spevák Big John. Ten v angličtine prespieval aj Biely kvet Mira Žbirku, ktorý sa stal víťazom kategórie. Ten sa postaral o vtipný brbt, keď speváka premenoval na „Long John“.

Tvorcovia večera prepašovali do programu aj reláciu RTVS Nikto nie je dokonalý VIDEO. adela banasova andrej bican pusa oto 2013V dokrútke odpovedali občania na rôzne otázky spojené s nominovanými v kategórii Zabávač, pričom tým najväčším sa vďaka diváckym hlasom stal Andrej Bičan. Ten po príchode na pódium oddal moderátorov večera Adelu so Sajfom, pričom ich vyzval k prvému manželskému bozku. Adela ho uštedrila Andrejovi za prítomnosti Bičanovej manželky a taktiež Adelinho partnera Peťa Modrovského. Po tomto romantickom momente aj samotná Adela získala ocenenie a to vďaka víťazstvu šou Milujem Slovensko v kategórii Zábavný program.

Prekvapením skončili nominácie v kategórii Program roka, keď sa do užšej trojice nedostali najväčšie projekty Markízy a Joj Superstar spolu Česko Slovensko má talent. Cenu však televízna dvojka predsa len získala vďaka víťazstvu charitatívneho programu 2013 Srdce pre deti. chlpik oto 2013Po prvý raz sa na OTOvi odovzdávalo ocenenie pre hudobnú skupinu, sošku získala skupina Fragile. Pred mikrofón sa postavila aj Helena Krajčiová, ktorá sa na obraze ukázala po prvý raz od pôrodu. Veľký úspech zožala kategória Herecký objav roka, v ktorej sa medzi detskými objavmi ocitol Juraj Loj. Ten však nestačil na hviezdu Chlapi neplačú Marcela Chlpíka. Toho musel k mikrofónu s jeho ďakovnou rečou na plecia vysadiť Sajfa. Špeciálnu cenu týždenníka Život získal svetobežník a dokumentarista Pavol Barabáš, ktorý v roku 2013 spolupracoval s verejnoprávnou televíziou.

NAJZÁBAVNEJŠIE dokrútky v OTO 2013: Tieto videá najviac pobavili!

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika a generálny riaditeľ ČT Petr Dvořák prišli uviesť osobnosť do Siene slávy. Rad výnimočných osobností Slovenska v 14. ročníku ankety OTO rozšíril herec Juraj Kukura. „Je to veľmi príjemné, keď človek krátko pred hrobom môže zažiť príjemné chvíle,“ začal svoju reč dojatý Kukura. V reči poďakoval svojej manželke Táni Kukurovej, ale aj obom prítomným riaditeľom, ktorí prikývli na jeho vlastný námet a vyrobia 13-dielny seriál Inšpektor. Viac o seriáli vám prinesieme na portáli MediaBoom.sk v týchto dňoch.

juraj kukura sien slavy oto 2013

Tvorcovia uvedenie Kukuru do Siene slávy prepojili s predstavením trojice najobľúbenejších herečiek. Tie si totiž zahrali po boku veľkého herca v jeho najznámejších filmových a seriálových úlohách. helena krajciova oto 2013Vďaka víťazstvu v kategórii Herečka sa k mikrofónu po druhý raz počas večera postavila Helena Krajčiová, ktorú výhra mimoriadne dojala, niekoľko raz pred samotnou ďakovnou rečou poďakovala moderátorom za skvelú zábavu. V reči poďakovala aj Markíze s Joj za to, že môže hrať ako v Búrlivom víne tak v Profesionáloch. Cenu pre najlepšieho herca prišiel odovzdať veľký režisér, aktuálne aj seriálu Kolonáda, Stanislav Párnický. Radosť priniesol pre Lukáša Latináka, ten si neodpustil poznámku smerom k budúcotýždňovým prezidentským voľbám a taktiež zaželal veľa lásky ľuďom na Kryme, kde neustále panuje predvojnový stav.

Pred odovzdaním Absolútneho OTA sa o zábavu postaral moderátor večera Sajfa, ktorý sa nechal zavesiť na laná a počas príhovoru Juraja Lelkesa a Jany Prágerovej predvádzal akrobatické kúsky. Víťazom ocenenia a celkovo najviac hlasov v tomto ročníku ankety získal športový komentátor, moderátor  a vedúci športovej redakcie RTVS Marcel Merčiak. Ten obhájil toto víťazstvo spred roka, kedy celkovo získal až tri sošky.

marcel merciak oto 2013

Z pohľadu televízií bol zisk sošiek absolútne vyrovnaný. Ak do úvahy zoberieme iba premiérové projekty televízií spolu s Profesionálmi, ktorí sa dostali do nominácií ankety, nevyhrala ani jedna z televízií. Veľkým úspechom skončilo ťaženie RTVS, ktoré uspelo nielen vďaka Marcelovi Merčiakovi, ale aj šou Milujem Slovensko, Andrejovi Bičanovi a dokumentaristovi Pavlovi Barabášovi. Joj získala taktiež päť sošiek, radosť jej urobila Lucia Barmošová, Jožo Kubányi, projekt Srdce pre deti, ale aj herci z Profesionálov Helena Krajčiová a Lukáš Latinák. Markíza sa môže tešiť taktiež z piatich ocenení, uspel Peter Varinský, Patrik Herman či herecký objav Marcel Chlpík, Búrlivé víno jej prinieslo dve ceny ako seriál roka a taktiež vďaka Helene Krajčiovej.

Víťazi ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2013

Speváčka: Celeste Buckingham
Moderátor/-ka televízneho spravodajstva: Lucia Barmošová
Moderátor/-ka televízneho športu: Peter Varinský
Komentátor/-ka televízneho športu: Marcel Merčiak
Seriál roka: Búrlivé víno
Redaktor/-ka televízneho spravodajstva: Jozef Kubányi
Osobnosť televíznej publicistiky: Patrik Herman
Spevák: Miro Žbirka
Moderátor/-ka zábavných programov: Andrej Bičan
Zábavný program: Milujem Slovensko
Program (event) roka: 2013 Srdce pre deti
Skupina roka: Fragile
Herecký objav roka: Marcel Chlpík
Herečka: Helena Krajčiová
Herec: Lukáš Latinák
Cena týždenníka Život: Pavol Barabáš
Sieň slávy: Juraj Kukura
Absolútny OTO: Marcel Merčiak

Foto: Život.azet.sk, Peter Varinský

Čítať viac...
Nahor