Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oteckovia už poznajú predbežný dátum návratu: Druhá séria má odštartovať už o pár týždňov!

Najúspešnejší projekt tejto jari sa čoskoro vráti na obrazovky.

Markíza už od jari intenzívne pripravuje nové časti Oteckov, s ktorými bude chcieť aj na jeseň zabetónovať podvečerný čas. Seriál, ktorý prekonal aj úspech Búrlivého vína z obdobia, keď sa v prvých mesiacoch vysielal o 18:00, pritom plánuje vrátiť na obrazovky už čoskoro.

Podľa prvých informácií a viacerých zdrojov je Markíza pripravená vrátiť Oteckov už v auguste. S ich nasadením ešte v letnom mesiaci mať problém nebude, nakoľko nové epizódy nakrúca už dlhšie.

Oteckovia by mali svoju druhú sériu odštartovať v posledný augustový týždeň, konkrétne v pondelok 27. augusta. Je zrejmé, že televízia sa s ich nasadením nebude viac ponáhľať, nakoľko počas letných mesiacov trávi podvečer pri obrazovke málo divákov.

Oteckovia od novej série prinesú aj hereckú posilu. Zostavu štyroch hlavných hrdinov doplní dlhodobá tvár Joj, Ján Koleník, ktorý sa na pol roka rozhodol presťahovať do projektov zo Záhorskej Bystrice. Stvárni staršieho brata Zuzany Maruréry, Adama. Televízia jeho postavu okrem iného charakterizuje aj ako bezdetného dobrodruha.

Markíze sa podaril veľký úspech s denným seriálom po piatich rokoch. V januári 2013 s podobným úspechom spustila seriál Búrlivé víno, ktoré sa nakoniec stalo jedným z najúspešnejších projektov Markízy vôbec. Pre televíziu dosahovalo tak silné nadpriemery, že ho po troch mesiacoch presunula z 18. hodiny do prime-time, no napriek tomu sa Oteckom v rovnakom období podarilo zaznamenať ešte lepšie výkony ako Búrlivému vínu v čase jeho vysielania podvečer.

V prípade Oteckov však presun na 20:30 nateraz „nehrozí“, nakoľko Markíze ich úspech o 18. hodine mimoriadne vyhovuje. Okrem silných výkonov podvečer, kde sa v minulosti dlhodobo trápila, jej posilňujú aj výkonnosť Televíznych novín, v prime-time má navyše stále svoje istoty ako Susedov či Hornú Dolnú, s ktorými získava potrebné výkony.

Čítať viac...
Nahor