Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oteckovia tretiu sériu hitom obrazoviek: Chcú ešte posilniť, do deja pridajú to, čo preslávilo Panelák!

Na začiatku minulého roka Markíza našla hit, podvečeru dominuje doteraz.

Po viacerých neúspechoch zatracovaný formát denného seriálu opäť dominuje na slovenských obrazovkách. Panelák, Druhý dych, Chlapi neplačú, Búrlivé víno, Divoké kone a nakoniec až Zoo prakticky uzavrelo éru denných seriálových projektov, keď sa už zdalo, že sú ich diváci presýtení. Miesto nich začali televízie spracovávať čoraz kratšie televízne série, keď neúspechom skončili posledné denné pokusy s Kukučkou, Vlkmi či poslednými sériami Búrlivého vína ale aj Paneláku či Divokých koní.

Formát denného seriálu však prináša najideálnejšie vyplnenie pravidelného vysielacieho okna, a tak Markíza napriek posledným neúspechom poškuľovala po novom projekte. Nakoniec sa potvrdili informácie portálu Mediaboom.sk, keď jej zadaním bol seriál, ktorý sa odpúta od dramatických sérií ako Divoké kone a priblíži sa, naopak, odľahčenému Paneláku. Priamo z Argentíny ju inšpirovala rodinná telenovela Señores Papis postavená na štyroch oteckoch a ich deťoch, ktorú pod názvom Oteckovia adaptovala na slovenské pomery. Už dlhodobo pre seriál píše vlastné scenáre.

Oteckovia trafili vysielací čas, obdobie aj nálady divákov. Od prvých týždňov sa stali diváckym hitom a už tretiu sezónu sa Markíze pravidelne hýbu v rozmedzi podielových 35 – 40 %. Takéto hodnoty už dlho nedokáže pravidelne dosahovať žiadny televízny formát, vzďaľuje sa im aj Teleráno.

Úspešný denný seriál pritom potvrdzuje svoj zámer trafiť ako vkus diváka Markízy, tak naviazať fanúšikov odľahčeného Paneláku. Okrem samotného konceptu seriál stavil aj na viaceré mená z jojkárskeho seriálu ako Ján Koleník, Kristína Turjanová, Jana Kovalčíková, Marián Miezga, Zuzana Porubjaková, Vladimír Kobielsky, Zuzana Mauréry či Božidara Turzonovová.

Zároveň sa tvorcovia Oteckov rozhodli, že do seriálu začnú vkladať aktuality, ktorými sa kedysi preslávil Panelák. Postavené sú na reagovaní na aktuálne udalosti prakticky v reálnom čase a to tak, že televízia nakrúca tieto aktuality niekedy aj v deň vysielania danej epizódy.

Markíza si to otestovala naplno počas hokejových majstrovstiev, kedy deň po nešťastnom zápase Slovenska s Nemeckom túto prehru rozoberali priamo v seriáli hrdinovia Oteckov. Televízia už potvrdila, že na to dostala pozitívne ohlasy a aktuality bude dotáčať pravidelne, keď sa bude diať niečo celospoločensky zaujímavé. 

Zároveň si Markíza začala do seriálu pozývať aj známe osobnosti, čo taktiež kedysi patrilo k výsadám Paneláku. Kým tam ich tvorcovia do deja zakomponovali často prostredníctvom miestneho baru, v Oteckoch na to Markíza využila priestor pizzerie Lucia. V období hokejového šampionátu pred zápasom Slovenska s Kanadou sa v ňom objavili tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér hokejovej reprezentácie, hokejista Miro Šatan.

Čítať viac...
Nahor