Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oteckovia sa stávajú novým hitom Markízy, na takéto čísla podvečer roky nedosiahla! Chart Show sa vrátila posilnená

Oteckovia opäť predbehli všetky hlavné večerné programy a stali sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Oteckovia potvrdzujú úspech. Seriál už od štartu udržuje vysokú úroveň sledovanosti a Markíze prináša mimoriadne silné ratingy a podiely na trhu, na aké si už niekoľko rokov v tomto čase nepamätá. Posledným úspechom televízie v accesse boli, mimo vlani stabilne hrajúcich Rodinných prípadov, Chlapi neplačú, ktorí však taktiež v posledných mesiacoch za svojimi najlepšími výkonmi zaostávali.

Markízu Oteckovia vrátili do čias silných podvečerov, kedy sa tešila z 30% podielov na trhu. Tie sa zatiaľ stávajú pre novú dennú novinku televízie pravidelnosťou, keď sa k tejto hranici vyšvihli na konci úvodného týždňa a najnovšie svoj výkon ešte navýšili. Oteckovia s najnovšou časťou porástli späť na vysokých ratingových 9 % a v podieli dosiahli na rekord od štartu 32,5 %. Zároveň dokázali opäť predbehnúť všetky ostatné nespravodajské programy dňa.

Večer sa na obrazovky Markízy vrátila Chart Show, ktorú televízia po troch rokoch vysielania obnovila. Predstavila nové štúdio aj nové prvky a divákov k novej podobe relácie lákala aj cez vystúpenie špeciálneho hudobného hosťa zo skupiny Modern Talking, Thomasa Andersa. Televízii tieto tromfy priniesli na prvý raz navýšenie sledovanosti oproti minulému roku, keď Chart Show sledovalo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %. Minulú jeseň sa hudobnej šou vôbec nedarilo a popri Našim zažívala svoje historicky najslabšie obdobie. Joj naďalej klesajú Vlci, ktorí sa už vzdialili aj ratingovej sedmičke a najnovšie zakotvili na 6 %. V podieli podliezli 17 %. Naďalej pritom videli v celkovom publiku s vyše 485-tisíc divákmi, Chart Show si malo pozrieť takmer 380-tisíc divákov. Všetko, čo má Ander rád uhralo okolo 14 % v komerčnej cieľovke.

Z menších staníc doplnila Joj sestra Plus, nakoľko uspel seriál Kuriér s podielmi pod 7 a až 9 %. Matky a dcéry na Doma dosiahli podiely pod 5,5 a 6 %, Smrtonosná zbraň na Dajto získala vyše 5 %. Kriminálky na Wau sa hýbali nad 2 a 3 %.

Moja mama varí lepšie ako tvoja po nástupe Oteckov ostáva hlboko podpriemerná, prekročila 12 %, nábeh naďalej pomáha Televíznym novinám, ktoré podielovo podliezli 29 %. Noviny šli pod 21 % a tento týždeň tak zaostávajú. Vedenie udržiavajú v celkovom publiku, kde ich malo sledovať cez 590-tisíc divákov a s Najlepším počasím boli najsledovanejšími programami dňa. Televízne noviny zas s Počasím Markízy boli opäť na vrchole dňa v komerčnej cieľovke.

Čítať viac...
Nahor