Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oteckovia s absolútnym rekordom, trhli magickú 40-tku! Susedia prvýkrát dlhší a s dvomi brejkami, i tak rástli

Oteckovia suverénne dominujú podvečeru, Susedia už s novými časťami v druhej sérii ponúkli dlhšiu minutáž, vďaka ktorej Markíza svoj najsledovanejší projekt prerušila brejkom dvakrát.

Markíze sa ofenzíva v obchodne nezaujímavom období roka oplatila. Nástup Susedov a Oteckov hneď skraja nového roka, kedy klienti do televíznej reklamy investujú výrazne menej peňazí ako od marca, zabezpečil Markíze silné čísla aj v hlavnej časti sezóny, v ktorej môže teraz žať úspechy. Absolútny rekord v pondelok dosiahli Oteckovia, ktorí podvečer dosiahli ďalší vysoký rating až 11,5 %, čo im vynieslo extrémny podiel na trhu až 42,7 %. Seriál prvýkrát pokoril magickú 40-tku a televízii tak prináša dokonca lepšie čísla, než z akých sa mohla tešiť ešte v časoch, kedy televízna konkurencia nebola tak bohatá.

Úspech dosiahla Markíza aj večer. Susedia prvýkrát od návratu ponúkli o niečo dlhšiu minutáž a, zdá sa, prispôsobili sa faktu, že sú priemerne stále najsledovanejším produktom na trhu v tomto roku v komerčnej cieľovke. Markíza vďaka nadĺženiu stopáže o približne 4 – 5 minút do nich mohla zaradiť druhý brejk, čo je pre ňu obchodne mimoriadne výhodné, navyše, ak jej seriál neklesol. Naopak, medzitýždenne porástol o približne rating a pol na výkon 12,1 % s podielom 32,5 %. O úspech sa postarala aj Kuchyňa, ktorá rovnako nepotvrdila pokles z predošlého pondelka, vyšvihnúť sa mala na rating 9,6 % s podielom 28 %. Rástol rovnako Kredenc, ktorý sa mal dostať pod 24 %. Joj si v pondelok taktiež polepšila s Inkognitom, posilnilo o necelý rating na 7,3 % s podielom cez 20 %. Nasledujúce Heslo už malo uhrať vyše 15 %.

Medzi menšími stanicami sa za deň najvyššie dostali Profesionáli na Plus, podielovo získali 6,5 %, nasledujúci Falošní poliši mali atakovať 4,5 %. Telenovela Nikdy ťa neopustím na Doma atakovala 4 a tesne prekročila 5 %, Útok na Paríž na Dajto sa prehupol cez 4 %. Vtierka Castle mala ísť taktiež nad 4 %, CSI Las Vegas pod 3 %, Myšlienky vraha skočili najvyššie s podielom pod 6 %.

Moja mama varí lepšie ako tvoja podvečer neuspela výkonom len okolo 13 %, Televízne noviny sa aj vďaka rekordu Oteckov dostali na 32,5 %. Noviny zaostali s podielom nad 20 %, celkovo si ich malo pozrieť 540-tisíc divákov, kým TN-ky vyše 595-tisíc. Najsledovanejším programom pondelka sa po dlhšom čase v oboch cieľovkách stali Susedia, celkovo si ich vybralo pod 630-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor