Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ostrý súboj pokračuje: Joj proti finále Let´s Dance ušetrila najsilnejší kinohit, Markíza zbrojí proti V siedmom nebi!

Tanečná šou vyvrcholí začiatkom budúceho mesiaca, Joj v tento týždeň nasadí dva najnavštevovanejšie filmy slovenských kín z aktuálneho balíka filmových premiér.

Súboje televízií neutíchnu ani v druhej polovici sezóny. Markíza aj Joj si na dôležitú časť jesene ponechali niekoľko tromfov, ktorými budú chcieť zatlačiť konkurenciu a pritiahnuť pozornosť divákov.

V prípade oboch televízií budú dôležitú úlohu v druhej polovice jesene zohrávať filmy. Joj na nich stavia celú sezónu, keď sa jej darí úspešne konkurovať v nedeľu Let´s Dance, pričom niekoľko ťahákov si pošetrila pre ďalšie týždne. Hneď dva vytiahne na prelome októbra a novembra, kedy nasadí dva najnavštevovanejšie filmy v slovenských kinách za rok 2015. Práve premiéry najväčších zahraničných filmov z tohto roka majú televízie aktuálne k dispozícii.

Kým Markíza bude v dušičkový týždeň ladiť program klasicky, Joj vytiahne silné filmové tituly. V utorok 31. októbra vystrieda Nikto nie je dokonalý animovaný kinohit Mimoni, ktorý sa stal najnavštevovanejším filmom v našich kinách v spomínanom roku. Televízia animovanú premiéru promuje už niekoľko dní krátkymi teasrami, aktuálne pridala aj dlhšiu upútavku.

Klasický program Joj neponechá ani v stredu 1. novembra. Kým Markíza bude pokračovať v Pevnosti Boyard, Joj miesto Našich a neúspešného Super Karaoke odvysiela tohtoročný televízny trhák Hačikó: Príbeh psa, ktorý s mimoriadnym úspechom v premiére uviedla 1. januára 2017.

V závere tohto týždňa dôjde do finále najväčší program Markízy pre túto jeseň. Na nedeľu 5. novembra je naplánované vyvrcholenie šiestej série Let´s Dance, ktorej sa nepodarilo naplniť očakávania Markízy. Šou sa aktuálne prepadla na svoje najslabšie čísla, pričom Joj si proti jej finále ponechala v zálohe najsilnejší kinohit zo všetkých doterajších nedeľných filmov, keď uvedie Päťdesiat odtieňov sivej. Po Mimoňoch sa kontroverzný film stal druhým najúspešnejším v našich kinách za rok 2015.

Markíza si svoje top filmové premiéry šetrí až po tomto období. Dosiaľ ladila jeseň filmovo v soboty, kde však najsilnejšie tituly, ktoré má k dispozícii, nevytiahla. Podľa našich informácií ich bude chcieť nasadiť po konci Let´s Dance na nedele, kde mala pôvodne zámer udržať vysoké výkony po tanečnej šou. Dá sa však očakávať, že ušetrené filmy jej zahrajú viac.

Televízia má totiž pripravené silné česko-slovenské filmy ako Cuky Luky, tohtoročný kinohit Všetko alebo nič alebo pokračovanie úspešnej komédie Manžel na hodinu. „Jednotka“ filmu Hodinový manžel priniesla Markíze na začiatku roka 2016 extrémny úspech.

Práve tieto filmy má chcieť Markíza nasadiť na nedele, kde sa však už čoskoro má vrátiť V siedmom nebi. Dá sa očakávať, že sa tak stane ešte v priebehu novembra a na reláciu Vila Rozborila budú čakať silní súperi. Otočila by sa tak doterajšia situácia, kedy hlavnú šou Markízy alternovala Joj silnými kinofilmami.

Markíza si navyše pre zbytok sezóny pošetrila silné premiéry Kamoš Obor alebo Magic Mike XXL. Už začiatkom budúceho mesiaca k tomu televízia uvedie premiéru minuloročnej českej komédie Zdeňka Trošku Strašidla, odvysiela ju pár dní po Halloweene v sobotu 4. novembra popri Take Me Out.

Okrem Siedmeho neba sa už v novembri na obrazovky vráti s druhou sériou kriminálka Za sklom, Markíza zas ráta s pokračovaním skeč šou Kredenc. Televízia avizuje aj nové časti Dobre vedieť či Chart Show.

Čítať viac...
Nahor