Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ostrý predvolebný boj v médiách sa začal! Kisku k reakcii na Ficove obvinenia donútili až novinári

Začal sa ostrý boj prezidentských kandidátov. Tak ako viacerí predpokladali, predvolebná kampaň nebude priateľská, Fico na dnešnej tlačovke vyšiel s faktami, ktoré majú Kisku usvedčovať z klamstva. Nezávislého kandidáta k reakcii donútili až nástojčivé otázky novinárov.

Dvaja najúspešnejší prezidentskí kandidáti z prvého kola volieb, Robert Fico a Andrej Kiska, dnes zvolali tlačové besedy. Prvý sa slova ujal premiér, ktorý zareagoval na trestné oznámenie svojho konkurenta. To podal Kiska dnes a podal ho z podozrenia spáchania trestného činu ohovárania a krivého obvinenia. K presnému zneniu trestného oznámenia sa Kiska nevyjadril, novinárom prisľúbil jeho kópiu aj s bodmi, v ktorých sa mal Fico trestného činu dopustiť.

Fico na svojej tlačovke niekoľko raz zdôraznil, že sa trestného oznámenia nebojí. V rukách má totiž podľa neho jasné dôkazy, že Kiska klamal vo verejných diskusiách a jeho napojenia na scientologickú cirkev sú zrejmé. Fico sa v argumentácií opiera o Kiskove vyjadrenia, že žiadneho scientológa osobne nepozná, pričom sa mal zúčastniť niekoľkých prednášok organizovaných Ladislavom Pavlíkom, konateľom Školy manažmentu L. Rona Hubbarda, ktorý bol zakladateľom scientologickej cirkvi v USA. Kiska mal taktiež krstiť knihu Ivety Pačutovej, ktorá je podľa Ficových slov naklonená Hubbardovej filozofii. Podľa Fica Kiska nielen klamal, že žiadneho scientológa nepozná, ale je aj bezpečnostným rizikom pre Slovensko. Celý záznam jeho tlačovej besedy prenášaný televíziu TA3 nájdete nižšie.

Kiska na svojej tlačovej konferencii chcel pôvodne reagovať na výsledky prvého kola prezidentských volieb, hlavnou témou sa aj vďaka novinárom však stali Ficove obvinenia a dôkazy. Na tie Kiska reagoval šablónovito slovami, že scientológom nie je, nechce sa nechať vtiahnuť do typických hier premiéra a chce, aby sa všetci počas nasledujúcich 12 dní do volieb sústredili na to, ako vidia jednotliví kandidáti úlohu prezidenta. Novinári však v snahe vytrvali, z Kisku nakoniec dostali vyjadrenie, že „na žiadnej škole s takýmto názvom nikdy neprednášal“. Takto reagoval na otázku novinárky či v čase, keď šiel prednášať na školu manažmentu Rona Hubbarda nevedel, kto Hubbard je. Kiska však priznal, že sa osobne pozná s konateľom tejto školy Pavlíkom.

Tlačová beseda Roberta Fica

Tlačová beseda Andreja Kisku

Čítať viac...
Nahor