Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ostrov vo finále prepadol, niektorí o ňom nevedeli! Markíza v priamom prenose zachraňovala vulgarizmus

Reality šou vyvrcholila pre ňu v netradičný deň, polnočný priamy prenos časť divákov nezachytila.

Jeden z najnákladnejších ale zároveň aj najneúspešnejších projektov Markízy v histórii skončil. Ostrov vyvrcholil mimo pozornosti divákov netradične vo štvrtok po Hviezdnej párty, pričom čísla nedokázal vylepšiť ani v závere. Posledná kmeňová rada, ktorá bola predvojom k úplnému vyvrcholeniu, mala dosiahnuť share iba 13,8 %, následný priamy prenos s vyhlásením víťaza vysielaný o polnoci uhral 14,5 %.

Markíza by podľa všetkého priamy prenos pri neúspechu šou oželela, naplánovala ho však ešte počas nakrúcania na Filipínach. Pre nízku sledovanosť pripravila iba lacnú verziu prenosu, ktorá bola porovnateľná s úrovňou finále Hotela Paradise než s veľkovýpravnou šou, k akým sa Ostrov chcel zaradiť. Zdá sa, že netradičný deň finále, keď šou bežala pravidelne od pondelka do stredy, a taktiež neskorá nočná hodina zapríčinili, že časť divákov finálový prenos nezachytila. Na sociálnych sieťach sa objavilo nemálo prekvapených komentárov divákov, ktorí o finále nevedeli.

Zaujímavá situácia v priamom prenose nastala tesne po vyhlásení víťaza, ktorým sa stal Filip Ferianec. V mikrofóne totiž zaznel zreteľne zaznel vulgarizmus, na ktorý sa však podarilo réžii zareagovať a v poslednej stotine ho vypípala.

Ostrov ako mimoriadne ambiciózny projekt lídra skončil vo svojom čase o 20:30 hneď po prvom týždni. Jeho štart na začiatku septembra sledovalo len 6,6 % divákov pri slabom podieli 19,1 %. Po úvodnej epizóde ešte Markíza vyjadrila vieru v rast reality šou, o deň neskôr už bolo všetko inak. Šou sa však nedarilo ani o 21:40 a koncom septembra ho televízia vysunula ku 22:40. Pred bránami finále to Markíza nevydržala po tretíkrát a koncom novembra odsunula Ostrov až k polnoci.

Podobný osud však čakal aj jojkársku reality šou Návštevníci, na ktorú Joj taktiež vsádzala veľa. Rátala s ňou aj o 20:30, tento zámer nakoniec rýchlo prehodnotila a v tomto čase ponechala len piatkový Súboj. I ten sa rýchlo z tohto času porúčal. Šou sa postupne už od konca septembra vysúvala bližšie k polnoci, samotné finále prebehlo až za ňou.

Čítať viac...
Nahor