Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ostrov pred tým, ako neuspel: Dokedy s ním Markíza rátala v jesennom prime-time?

Televízia chcela veľkú investíciu využiť do čo najviac slotov, rátala s ňou ako s kľúčovým ťahákom na celú sezónu.

Markíza už od začiatku sezóny musí pristupovať k alternatívnym podobám jej prime-time. Plány jej narušila reality šou Ostrov, z ktorej ako drahého projektu chcela na jeseň vyťažiť čo najviac.

Práve preto ju rozdelila až na tri dni v týždni, pričom mala vypĺňať hlavný čas 20:30, prípadne alternatívny slot o 21:40 v prípade, že nebude dostatočne silná. Dobrodružstvo na ostrove pritom malo tvoriť jadro celého jesenného prime-time lídra. Podľa našich informácií s reality šou rátal až do decembra, nakedy má byť naplánované finále aj v súčasnosti. Už však mimo veľkej pozornosti v čase pred 23. hodinou.

K záplatám núti Markízu aj seriál Atletiko Cvernofka. Ďalší drahší projekt, ktorý mal nadviazať minimálne spracovaním na Hornú Dolnú, neuspel, a končí rovnako ako Ostrov. Pre oba projekty Markíza náhle menila program a dnes už jej hlavný vysielací čas tvoria prakticky len dva projekty – Dobre vedieť a Horná Dolná. V pondelok komediálny seriál dopĺňa Kredenc, stredy vypĺňa Chart Show.

Pre neúspešnú reality šou musela narýchlo do programu zasiahnuť aj Joj. Už po odvysielaní prvého dielu Návštevníkov vzdala ich pondelňajšie nasadenie na 20:30, kde nakoniec od polovice septembra beží Inkognito. Tento čas si nakoniec vyskúšali raz s piatkovým Súbojom, o týždeň ich už odsunul film. Zábavné relácie Uhádni môj vek, Inkognito a aktuálne Moja prvá dovolenka následne odsunuli Návštevníkov k jedenástej hodine aj v ďalšie dni.

Čítať viac...
Nahor