Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Opustila nás legenda: Markíza miesto Extrémnych premien s dokumentom, Joj zaraďuje komédiu, Jednotka muzikál

Veľká osobnosť česko-slovenského života naposledy vydýchla v noci na dnes o polnoci. (článok bol priebežne aktualizovaný)

Po mnohých bojoch so zákernou chorobou dnes v noci v kruhu rodiny naposledy vydýchla veľká osobnosť bývalého Československa, Karel Gott. Spevák sa dožil ešte veľkej oslavy svojich 80. narodenín, po ktorých ho opäť začalo zrádzať zdravie, až tentokrát už svoj boj vyhrať nedokázal.

Na úmrtie česko-slovenskej legendy reagujú všetky veľké slovenské televízie. Verejnoprávna Jednotka o 20:30 odvysiela legendárny český muzikál „Kdyby tisíc klarinetů“, v ktorom spevák stvárnil jednu z hlavných úloh. Na Dvojke si o 22:15 budú môcť diváci pozrieť rozhovor Karla Gotta s Alenou Heribanovou v talkshow Anjeli strážni, o 22:45 bude nasledovať Zlatá lýra, dokument zo série o medzinárodnom festivale populárnej piesne, v ktorom Karel Gott spomína aj na začiatok svojej hudobnej kariéry v Bratislave. Vystúpenia Karla Gotta na Bratislavskej lýre 1984 si diváci budú môcť pozrieť na Dvojke o 23:40 v programe Lýrové pódium: Karel Gott.

Aktualizované: Večer program menia aj obe hlavné komerčné stanice. Joj so špeciálnym vysielaním začne už poobede, keď od 15:20 zaraďuje narodeninový koncert speváka pod názvom Najväčšie hity Karla Gotta. Následne už o 17:10 odštartuje podvečerné Noviny, ktoré venuje aj spomienke na spevácku legendu. Podvečerná Moja mama varí lepšie ako tvoja bude nasledovať podľa plánu. Zároveň Joj reaguje zaradením komédie Škoda lásky, ktorá je ako prvá z rovnomenného cyklu poviedok venovaná práve Karlovi Gottovi. Televízia film zaradí o 21:35 za komediálny seriál Delukse namiesto talkshow Čau, Lujza.

Aktualizované: Markíza zas v priebehu dňa potvrdila, že zmení večerný program, do ktorého operatívne zaraďuje dokument z produkcie sesterskej televízie Nova, Zůstanu svůjDokument o Karlovi Gottovi nasadí namiesto Extrémnych premien o 20:30. „Na zážitky s maestrom spomínajú hviezdy ako Eva Pilarová, Lucie Bílá, Marcela Holanová alebo Petr Janda. Jitka Zelenková napríklad prehovorila o ich spoločných cestách po Nemecku, kde sa Karel Gott tešil takisto obrovskej obľube. Dokument Karel Gott – Zůstanu svůj je plný jeho najväčších hitov a je poctou nezabudnuteľnému maestrovi Karlovi Gottovi,“ uviedla Markíza.

Zároveň informovala, že v priebehu dňa prinesie krátke mimoriadne správy o 12:41, 13:40, 14:40, 15:50 a 16:47. Aj Markíza k tomu prinesie mimoriadne podvečerné vysielanie, avšak zajtra. Karlovi Gottovi venuje štvrtkové vydanie pravidelného magazínu Reflex, ktorý vysiela o 17:25.

Čítať viac...
Nahor