Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

„Opitý“ lekár vyšiel Markízu draho! Joj potrestaná za vysielanie Ťuki bez licencie

Televíznu dvojku nakoniec za vysielanie novej detskej stanice bez udelenej licencie tak veľký trest nečakal, Markíza zato bude musieť svoje pochybenie priznať pred všetkými divákmi.

Rada pre vysielanie a retransmisiu udeľovala na ostatnom zasadnutí sériu pokút, pričom rozhodla aj o medializovaných prípadoch.

Markíza už pozná svoj trest za odvysielanie reportáže „Zvláštne správanie lekára„, v ktorej spravila z lekára v pokročilom veku alkoholika. Zahanbujúca reportáž Mareka Vnenčáka, po ktorej televízia vydala stanovisko o prísnejšej kontrole spravodajských procesov, a ktorú sa pokúsila odčiniť novou reportážou, v ktorej však taktiež zlyhala, vyjde televíziu draho.

Nebude musieť pritom platiť, ale priznať pochybenie pred všetkými divákmi, keď ju čaká odvysielanie nepopulárneho oznamu o porušení zákona, a to priamo v Televíznych novinách. Televízie sa takýmto oznamom snažia vyhnúť, nakoľko neprispievajú k dobrému imidžu správ.

Aj v prípade ďalšej medializovanej témy padlo rozhodnutie. Na začiatku júla spustila vysielanie stanica Joj a Telekomu Ťuki TV, ktorá však prvé dni vysielala bez udelenej licencie. Televízii hrozili vysoké pokuty až do výšky 165 969 €, nakoniec ju však Rada pokutovala sumou 2 000 eur. Vysielanie bez licencie označoval Telekom s televíziou ako testovacie vysielanie.

Joj však bude musieť platiť výrazne viac za množstvo reklamy a sponzoring. Spolu jej regulátor vyúčtoval pokutu až 10 000 eur. Markíza bude musieť z účtu vytiahnuť 4 000 eur. Viac v kompletnom výstupe.

Čítať viac...
Nahor