Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Operátori lanária divákov na priplatenie si za HD vysielanie RTVS mailom. Tá proti nim spustila kampaň

Hromadné maily majú zasielať niektorí operátori, ktorí sa snažia zarobiť na vysielaní Majstrovstiev sveta v HD. RTVS sa začala vo veľkom brániť, počínanie operátorov vníma ako poškodzovanie televízie.

V najlukratívnejšom televíznom čase, v prvej prestávke večerného zápasu Slovákov proti Nórom na hokejových MS, prezentoval moderátor hokejového štúdia, Ján Hudok, stanovisko RTVS a jej generálneho riaditeľa, Václava Miku, ku praktikám, ktoré niektorí operátori zavádzajú počas šampionátu v snahe zarobiť. Vysielanie lukratívnych zápasov Majstrovstiev sveta majú ponúkať vo vysokom rozlíšení za poplatok, čo RTVS jednoznačne odmieta. „Pripomíname, že RTVS zabezpečila satelitné kapacity pre vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite a sama aj finančne vysporiadala záväzky súvisiace so zabezpečením tohto vysielania. Ďalšie vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite je teda bezodplatné,“ píše vo svojom stanovisku televízia.

Operátori majú ponuky zasielať svojim zákazníkom prostredníctvom hromadných mailov, RTVS označuje toto počínanie ako „nekalú súťaž a poškodenie dobrého mena verejnoprávnej inštitúcie“, zároveň sa od nich dištancuje. Televízia nekonkretizuje o akých operátorov ide. Okrem oznamu odvysielaného v prestávke hokeja, televízia na „zavádzajúci marketing“ operátorov upozorňuje vo veľkom aj na sociálnej sieti, novinárom rozposlala tlačovú správu.

Do tohto hokejového šampionátu RTVS výrazne zainvestovala. Vyrába si ich sama, v HD vysiela aj štúdiá, zvuk ponúka v Dolby Digital a zainvestovala aj do HD vysielania Jednotky cez satelit. Do konca MS ostáva 10 dní, finále je naplánované na nedeľu 25. mája. Na satelite bude Jednotka HD vysielať aj po hokejových majstrovstvách viac ako dva mesiace.

Prečítajte si celé stanovisko RTVS

RTVS v posledných dňoch zaregistrovala aktivity niekoľkých súkromných poskytovateľov distribúcie televízneho signálu, ktorí ponúkajú existujúcim a potenciálnym klientom vo svojich marketingových kampaniach služby propagujúce sledovanie hokejových majstrovstiev sveta v HD kvalite. Tieto spoločnosti distribuujú reklamné informácie prostredníctvom hromadných e-mailových správ.

Pripomíname, že RTVS zabezpečila satelitné kapacity pre vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite a sama aj finančne vysporiadala záväzky súvisiace so zabezpečením tohto vysielania. Ďalšie vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite je teda bezodplatné. Sme presvedčení, že informácie uvádzané v spomínaných marketingových kampaniach vyvolávajú dojem, že extra poplatky je potrebné uhradiť za vysielanie Majstrovstiev svete v hokeji v HD kvalite, čo však nie je pravda. RTVS poskytuje svoj mediálny obsah vrátane hokejových majstrovstiev sveta v HD súkromným distribútorom televízneho signálu bezodplatne a preto tieto aktivity vníma ako nekalú súťaž, poškodenie dobrého mena ako verejnoprávnej inštitúcie a dištancuje sa od nich.

RTVS považuje za nevhodné, ak súkromné spoločnosti túto verejnoprávnu službu RTVS prezentujú prostredníctvom marketingových kampaní ako spoplatnenú prémiovú službu. Pripomíname, že RTVS z takejto formy predaja, ktorú súkromní televízni operátori propagujú, žiadne príjmy nemá.

Čítať viac...
Nahor