Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Opäť zmena: Markíza po tretí raz reaguje na Tanec snov, ruší avizovanú premiéru!

Líder sa rozhodol upraviť program v deň, kde Joj mimoriadne odvysiela Rozborilovu šou.

Opäť bude program vyzerať inak. Kým v priebehu ostatných dvoch nedieľ odvysielala Markíza iný program, než prezentovala v oficiálnych programových plánoch, tento raz stihla upraviť štruktúru ešte pred ich zverejnením. Napriek tomu ďalšia zmena v reakcii na Tanec snov neunikla pozornosti.

Minulý týždeň sme vás totiž informovali o mimoriadnom presune tanečnej šou Joj počas veľkonočných sviatkov, keď televízia namiesto nedele ponúkne priamy prenos na Veľkonočný pondelok. Na tento čas podľa prvých plánov, ktoré prezentovala aj klientom, rátala Markíza s veľkou veľkonočnou premiérou animovaného hitu Hotel Transylvania. Tancu snov sa však rozhodla konkurovať inak.

Markíza už po tretí raz v tomto roku vytiahne v snahe oslabiť konkurenciu českú komédiu Babovřesky. Tento raz už nemá k dispozícii premiéru a tak na pondelok 6. apríla avizuje reprízu prvého filmu. Vysielala ho pri tom iba v januári, čím  prvé Babovřesky zreprízuje len tri mesiace po premiére, čo je neštandardné. Väčšinou sa televízie snažia udržať rozmedzie minimálne pol roka, ideálne rok.

Hotel Transylvania tak bude musieť na svoju slovenskú televíznu premiéru počkať. Animované filmy, najmä takto populárne, sú vyhľadávanou cieľovou destináciou reklamných klientov, pre ktorých ide o vďačný televízny artikel. Náhrada v podobe reprízových Babovřesiek, pravdepodobne, nebude dostatočná. Markíza má však animák v zálohe do budúcna, aj keď s Veľkou nocou, podobne, ako s Vianocami, sú animované filmy spojené.

Prvé Babovřesky poslúžili Markíze 12. januára, keď mali oslabiť štart celebritnej šou Sladký život. Joj nakoniec plnú pilotnú časť novinky uviedla o deň neskôr, čím sa vyhla silnej českej komédii. Druhé Babovřesky zaradila Markíza po zmene programu na nedeľu 8. marca, tento raz sa pokúsila oslabiť štart tanečnej šou Tanec snov. Cieľ sa lídrovi podaril, keď výrazným spôsobom pokoril Rozborilovú šou. Tú má Markíza v hľadáčiku dodnes.

Líder na konkurenčnú Joj reaguje od začiatku roka. Posledne upravil program po ohlásení štartu nového sitkomu Kolabs, keď proti nemu neodvysiela štandardne a avizované Rodinné prípady, ale premiérovú časť reality šou Svokra.

Čítať viac...
Nahor