Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Olympiáda na RTVS v prvých dňoch bodovala: Otvárací ceremoniál aj Kuzminovej boj o medaily valcovali!

Oba prenosy sa dostali až cez 40-percentnú podielovú hranicu, prvý biatlonový pretek dotiahol aj niektoré minuloročné zápasy Slovákov na hokejových Majstrovstvách sveta.

V poradí 32. Zimné olympijské hry, ktoré sa konajú v juhokórejskom meste Pchjongčchang odštartovali na obrazovkách verejnoprávnej RTVS s úspechom. V našom časovom pásme sa jednotlivé hracie dni začínajú v skorých ranných hodinách okolo 1 až 2. hodine rannej, avšak mnohé atraktívne športové boje a prenosy zaradené na záver hracích dní umožňuje aj Slovákom sledovať ich v priaznivom poludňajšom či popoludňajšom čase.

V prvých dvoch dňoch olympiády jednoznačne najviac lákal prenos otváracieho ceremoniálu a prvý biatlonový pretek, v ktorom malo Slovensko šancu bojovať o medailu. Oba prenosy štartovali na poludnie.

V piatok na obed prebehlo oficiálne zahájenie Zimných olympijských hier veľkolepým otváracím ceremoniálom, ktorý na slovenských obrazovkách jasne valcoval. Na Jednotke si ho malo v poludňajších hodinách pracovného dňa pozrieť celkovo až 395-tisíc divákov, čo znamenalo mimoriadny podiel na trhu až 43,6 % (12+). Viac ako polovica divákov pritom v tomto čase patrila do staršieho publika, prenos však dominoval aj v 12 – 54 s ratingom 4,7 % a takmer 150-tisíc divákmi pri podieli až 34,5 %.

Ešte vyššie sa dostala na druhý deň Dvojka RTVS, keď v priaznivom čase vo víkendovú sobotu na obed prebehol priamy prenos ženského šprintu v biatlone, kde sa o zlatý olympijský hetrik pokúsila slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová. Jasne najväčšie medailové želiezko v olympijskom ohni Slovenska prilákalo k obrazovkám až 578-tisíc divákov a prenos sa tak stal najsledovanejším programom dňa, keď predbehol aj večerné hlavné spravodajstvá. Prekonal tiež sledovanosť niekoľkých tretín vlaňajších zápasov Slovákov na Majstrovstvách sveta v hokeji.

Podiel biatlonového prenosu mal vyskočiť až na extrémnych 46,7 %, čo je pre tento šport na našich obrazovkách veľký úspech. Vysoko bol rovnako v komerčnej cieľovke, keď sa už cez víkend mohlo pri obrazovke usadiť aj viac mladších divákov, prenos tu mal vyskočiť na rating až 9,7 % s mimoriadnym podielom na trhu 43,5 % (12 – 54).

Dvojke sa s olympijským vysielaním darilo aj v nasledovných hodinách, kedy odvysielala prenos z preteku skokanov na lyžiach na strednom mostíku, v 12+ sa mala hýbať podielovo okolo 22,5 a cez 14 %.

Čítať viac...
Nahor