Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chaos okolo štartu Doktora Martina: ČT s ďalšou zmenou, odštartuje ho tiež skôr!

RTVS svojím rozhodnutím spustiť seriál o týždeň skôr spôsobila v ČT zmätok.

V rámci programového plánovania inak konzervatívna Česká televízia opäť v súvislosti so štartom jednej z kľúčových noviniek jesene Doktor Martin mení program. Televízia plánovala spustiť komediálny seriál úvodnou časťou v piatok 4. septembra, pričom o dva dni na to mal mať seriál slovenskú premiéru na Jednotke RTVS. Nedávny krok telerozhlasu však plány úplne rozhádzal.

RTVS sa totiž rozhodla nasadiť prvý diel o týždeň skôr a to na nedeľu 30. augusta, čím nedala priestor pre rozbehnutie V siedmom nebi či Superstar bez konkurencie seriálu. Česká televízia niekoľko dní na tento krok nezareagovala, čím sa zdalo, že spolu s RTVS má kroky premyslené. Nakoniec to tak, zdá sa, nebolo.

Skorší štart Doktora Martina na Slovensku postavil ČT do nevýhody, keď by jednotlivé epizódy seriálu bežali v Česku s takmer týždenným oneskorením. Aj vzhľadom na pomer finančných vkladov do seriálu by bol tento krok pre českú stranu neprijateľný. ČT sa tak rozhodla oželieť „exkluzivitu“ s prvou časťou, no už s druhou sa chcela dostať do plánovaného režimu, keď na piatok 4. septembra zmenila program a rozhodla sa uviesť dve epizódy za sebou.

Ani to už dnes však neplatí. Napriek tomu, že na svojich stránkach Česká televízia informuje ešte o prvej zmene, do vysielania nasadila upútavku, podľa ktorej Doktor Martin začne už tento piatok 28. augusta o 20:00. Zmena sa už premietla do niektorých internetových programových prehľadov. Po seriáli chce česká Jednotka uviesť 13. komnatu Milana Kňažka, ktorý v Doktorovi Martinovi taktiež účinkuje.

ČT sa tak podľa všetkého nepozdávalo ani alternatívne riešenie, keď bola ochotná siahnuť po náhlej programovej zmene a zaradiť seriál už teraz. Prvotná zmena s dvojdielom sa pritom ešte stihla dostať do tlačených programov, čím by televízii sedel program. Teraz hneď v štarte sezóny jej nebudú sedieť dva piatky za sebou.

Čítať viac...
Nahor