Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hlas Česko Slovenska znižuje šance pre Modré z neba

Je už takmer isté, že Modré z neba tento rok končí v podobe a frekvencii,  na akú boli diváci zvyknutí. Relácia na jeseň postupne strácala divákov. Aj napriek tomu, že je v stredu najsledovanejším nespravodajským programom, sledovanosť začala výraznejšie zaostávať za seriálovou tvorbou ako je Búrlivé víno, Modrému z neba sa tesne priblížil Panelák a dokonca aj seriál Chlapi neplačú v podvečernom čase dosahuje podobnú sledovanosť ako Modré z neba. Markíza musí v novej sezóne šetriť a keďže sa nechce vzdať svojich úspešných formátov – najmä seriálov a v pondelok oficiálne oznámila, že na jar uvedie show Hlas Česko Slovenska, pozícia pre Modré z neba začala byť ešte viac neistejšia. Do novej programovej štruktúry sa relácia nemusí zmestiť.

Podľa našich informácií Markíza ponúkla tvrocom Modrého z neba maximálne 10 epizón v novej sezóne, o ktorých sa rokovalo. Druhou podmienkou bola zmena vysielacieho dňaModré z neba by opustilo stredajší večer, kde si budovalo svoju pozíciu a vysielalo by sa zrejme cez víkend – v piatok alebo v sobotu, nakoľko nedeľa bude obsadená speváckou show a pondelok až štvrtok seriálovou tvorbou. Modré z neba by tak bolo skôr eventovou záležitosťou. Naše informácie potvrdzujú, že pozícia pre vyjednávanie bola a je lepšia pre Markízu ako pre Rozborila, ktorý je tvárou relácie i akýmsi „vlastníkom“. RTVS ani JOJ o reláciu záujem nemajú. Ak sa teda nedohodne s Markízou, relácia skončí. Najpravdepodobnejším scenárom tak teda zostáva výrazné zníženie frekvencie relácie – na maximálne 10 vydaní a presun do iného vysielacieho času.

Tento rok diváci Modré z neba pravdepodobne neuvidia ani na Štedrý večer, ako tomu bývalo zvykom v posledných rokoch. Posledné tohtoročné vydanie je naplánované už na 11. decembra.

Čítajte aj: Markíza ustúpila od Masterchefa, JOJ bude na jar vysielať X Factor

foto: markiza.sk

Čítať viac...
Nahor