Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oficiálne: Prima získala licenciu na vysielanie na Slovensku! Ponesie názov Prima Plus

Česká komerčná televízia môže oficiálne vstúpiť na slovenský trh.

Česká Prima už vlastní licenciu pre svoj nový slovenský kanál. Požiadala o ňu českého regulátora, nebude tak podliehať slovenským zákonom a našej Rade pre vysielanie a retransmisiu, na ktorej činnosť sa Joj aj Markíza sťažujú.

Nový kanál ponesie definitívne názov Prima Plus. Vysielať má najmä vlastnú, dramatickú a zábavnú tvorbu, chýbať nebudú ani akvizície, ktoré už skôr začala Prima nakupovať spoločne pre český aj slovenský trh. Ponúknuť má denne 14 až 24 hodín vysielania.

Prima Plus by sa na Slovensku mala uviesť už začiatkom budúceho roka, portál Živé.sk hovorí o 20. januári. Stanica získala licenciu pre šírenie cez satelit, pôvodné plány so zaradením do terestriálu ako náhrada za odchádzajúcu Markízu mali nateraz padnúť.

V súvislosti s českou licenciou stanice portál tiež pripomína, že Prima Plus nebude zaradená v slovenskom peoplemetrovom meraní, a tak nebude môcť predávať reklamu na základe výsledkov z peoplemetrov. Zároveň pridáva špekulácie o možnej spolupráci s Joj, ktorá by jej reklamu mohla obchodovať. Joj v rámci prezentovaní obchodnej politiky pre rok 2017 pritom potvrdila, že do ponuky jej skupiny priberie „maximálne sedem staníc“, ktoré bude obchodne zastupovať. Rozšíri tak svoj podiel na trhu.

Čítať viac...
Nahor