Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Odštartovala nová športová stanica Slovak Sport TV3

V pondelok začal vysielať tretí kanál skupiny  Slovak Sport TV. Kde si ho naldíte a čo bude vysielať? 

Slovak Sport začal tento rok veľkú expanziu vďaka spojenectvu s veľkým telekomunikačným operátorom Slovak Telekom. Ten kúpil jedného z najväčšich poskytovateľov televízie na Slovensku, spoločnosť Digi TV a zároveň začal investovať do vlastných športových programov. Vysielať už začali napríklad stanica Digi Sport 2, športových priaznivcov celkom určite potešili kanály Ligy majstrov, svoj záber rozšíril Slovak Telekom aj cez spoločnosť Slovak Sport TV, ktorá spustila druhý a včera aj svoj tretí kanál.

Stanica bude postupne vysielať cez regionálne DVB-T vysielače (Banská Bystrica K56, Bratislava K32, Žilina K56, Nitra K54, Galanta K29, Levice K52, Nové Zámky K40, Trnava K49, Zvolen K42, postupne by mala byť dostupná cez DVB-T aj na východnom Slovensku). Ďalej sa Slovak Sport TV3 objaví aj v ponukách IPTV a káblových operátorov. Širiť by ju mali napríklad Magio, Digi, Satro, Orange, Swan a ďalšie. Zatiaľ sa neuvažuje o vysielaní cez Skylink. O zaradení do ponuky nehovorí ani UPC. Tak ako v prípade Senzi TV, aj Slovak Sport vyzýva divákov, ktorí zatiaľ nemajú stanicu v ponuke, aby atakovala operátorov s požiadavkou na zaradenie.

Slovak Sport TV 3 chce byť bezplatnou voľne dostupnou televíziou, ktorá plánuje vysielať celkom atraktívne športové prenosy a záznamy napríklad z NHL, tenisovú ATP, ale napríklad aj českú futbalovú Gambrinus ligu. A chýbať nebudú ani slovenské súťaže v basketbale, volejbale, či hádzanej.

 

Foto: NHL

 

Čítať viac...
Nahor