Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odkladajú sa: Markíza aj Joj odsúvajú štart avizovaných veľkých šou, kedy sa dostanú na obraz?

Obe televízie už stihli avizovať nástup ambicióznejších noviniek, nakoniec si to s ich štartom rozmysleli.

Hneď od úvodu roka vyťahujú televízie nové programy, s ktorých postupným nasadzovaním neskončia ani v nasledujúcich týždňoch. Markíza už netrpezlivo očakáva nástup seriálového Kameňáku, od ktorého očakáva zásah do čierneho, Joj sa zas pripravuje na posilnenie podvečera s novou gameshow Lucky Room.

Obe televízie však už stihli avizovať pre tieto týždne aj ďalšie novinky, s ktorých štartom si to napokon rozmysleli. Markíza už v prvej polovici februára plánovala uviesť veľkú licencovanú novinku Svadba na prvý pohľad, ktorá s úspechom beží vo viacerých krajinách sveta. Sčasti kontroverzný projekt, v ktorom sa páry zosobášia hneď na svojom prvom rande a spoznávať sa začnú až po prvej spoločnej noci, a to pod drobnohľadom kamier, sa nakoniec plánovaného nasadenia nedočkal.

Markíza zmenila svoje prvotné plány, Svadba na prvý pohľad mala bežať v utorky. Televízia tak nakoniec ponechala zábavnú kvíz šou Dobre vedieť, ktorej sa po čase opäť mimoriadne darí. Dokonca zažíva svoje najúspešnejšie obdobie vôbec, nakoľko sa jej darí prekonávať aj výkony z prvej vysielacej sezóny, ktorá bola dosiaľ jej najsilnejšou.

Televízia tak nateraz nasadenie drahého licencovaného projektu na utorky nepotrebuje. Zaujímavosťou je, že Markíza ešte pred časom stihla k Svadbe na prvý pohľad spustiť aj kampaň vo vysielaní, ktorú napokon stopla. Napriek tomu televízia naďalej s projektom počíta a objaviť by sa vo vysielaní mal v hlavnej časti jarnej sezóny.

Aj Joj už do vysielania pripravovala veľkú licencovanú šou, v jej prípade však výpravnejšiu gameshow Rozum v hrsti. Jej nasadenie plánovala už skraja marca, čo oznámila v programových plánoch, no tie aktuálne pozmenila.

Gameshow, v ktorej budú dve dvojice známych osobností prechádzať komplexným testom činnosti ich mozgu, má nájsť svoje miesto v sobotnom prime-time. V tom sa televízia snaží už dlhší čas profilovať zábavné programy, aktuálne tam vysiela šou Všetko, čo mám rád, odštartuje tam tiež podvečernú novinku Lucky Room.

Joj má so šou Rozum v hrsti mala naďalej rátať v jarnej časti sezóny, pôvodné plány mala pozmeniť presunutá výroba programu. Joj miesto novinky nateraz nasadí filmy, ktorým soboty patrili dlhodobo, skraja marca vytiahne snímku Grizly.

Čítať viac...
Najčerstvejšie témy

Odporúčame
Facebook

Nahor