Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odkladajú sa: Markíza aj Joj odsúvajú štart avizovaných veľkých šou, kedy sa dostanú na obraz?

Obe televízie už stihli avizovať nástup ambicióznejších noviniek, nakoniec si to s ich štartom rozmysleli.

Hneď od úvodu roka vyťahujú televízie nové programy, s ktorých postupným nasadzovaním neskončia ani v nasledujúcich týždňoch. Markíza už netrpezlivo očakáva nástup seriálového Kameňáku, od ktorého očakáva zásah do čierneho, Joj sa zas pripravuje na posilnenie podvečera s novou gameshow Lucky Room.

Obe televízie však už stihli avizovať pre tieto týždne aj ďalšie novinky, s ktorých štartom si to napokon rozmysleli. Markíza už v prvej polovici februára plánovala uviesť veľkú licencovanú novinku Svadba na prvý pohľad, ktorá s úspechom beží vo viacerých krajinách sveta. Sčasti kontroverzný projekt, v ktorom sa páry zosobášia hneď na svojom prvom rande a spoznávať sa začnú až po prvej spoločnej noci, a to pod drobnohľadom kamier, sa nakoniec plánovaného nasadenia nedočkal.

Markíza zmenila svoje prvotné plány, Svadba na prvý pohľad mala bežať v utorky. Televízia tak nakoniec ponechala zábavnú kvíz šou Dobre vedieť, ktorej sa po čase opäť mimoriadne darí. Dokonca zažíva svoje najúspešnejšie obdobie vôbec, nakoľko sa jej darí prekonávať aj výkony z prvej vysielacej sezóny, ktorá bola dosiaľ jej najsilnejšou.

Televízia tak nateraz nasadenie drahého licencovaného projektu na utorky nepotrebuje. Zaujímavosťou je, že Markíza ešte pred časom stihla k Svadbe na prvý pohľad spustiť aj kampaň vo vysielaní, ktorú napokon stopla. Napriek tomu televízia naďalej s projektom počíta a objaviť by sa vo vysielaní mal v hlavnej časti jarnej sezóny.

Aj Joj už do vysielania pripravovala veľkú licencovanú šou, v jej prípade však výpravnejšiu gameshow Rozum v hrsti. Jej nasadenie plánovala už skraja marca, čo oznámila v programových plánoch, no tie aktuálne pozmenila.

Gameshow, v ktorej budú dve dvojice známych osobností prechádzať komplexným testom činnosti ich mozgu, má nájsť svoje miesto v sobotnom prime-time. V tom sa televízia snaží už dlhší čas profilovať zábavné programy, aktuálne tam vysiela šou Všetko, čo mám rád, odštartuje tam tiež podvečernú novinku Lucky Room.

Joj má so šou Rozum v hrsti mala naďalej rátať v jarnej časti sezóny, pôvodné plány mala pozmeniť presunutá výroba programu. Joj miesto novinky nateraz nasadí filmy, ktorým soboty patrili dlhodobo, skraja marca vytiahne snímku Grizly.

Čítať viac...
Nahor