Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odišla ďalšia herecká legenda, zomrela Magda Paveleková. RTVS mení program

Vo veku 84 rokov zomrela v pondelok nadránom obľúbená herečka Magda Paveleková. Po Ladislavovi Chudíkovi a Ivanovi Palúchovi tak ide už o tretie úmrtie veľkej slovenskej hereckej osobnosti.

V súvislosti s aktuálnou smutnou udalosťou mení verejnoprávna televízia program. O 20:20 odvysiela Jednotka komédiu Stanislava Párnického …kone na betóne z roku 1995, o 22:15 zas Dvojka uvedie Anjelov strážnych Magdy Pavelekovej.

…kone na betóne, Jednotka 20:20
Filmová adaptácia prózy Milky Zimkovej. Tragikomický pohľad na lásku v zrelom veku. Voľné pokračovanie slávneho filmu Štefana Uhera „Pásla kone na betóne“ sa vracia k známym hrdinom po určitom čase. Už nezúri komunistická diktatúra a aj do odľahlých kútov Slovenska preniká kapitalizmus. Ako sa však ukazuje, ľudia sa časom príliš nemenia a ich radosti i starosti sú stále tie isté… Tragikomický príbeh zachytáva peripetie Johaninho nového vzťahu s manažérom pivovaru Jankom Kvašným, nešťastné manželstvo jej dcéry Paulíny aj život v nových spoločenských podmienkach na východoslovenskej dedine…

Anjeli strážni, Dvojka 22:15
Bola prvou dámou slovenského humoru, viac ako 50 rokov stála na doskách, ktoré znamenajú svet. Milovala ľudí, dobré jedlo, humor, ale najmä divadlo – spev, hudbu, tanec. I keď Magdu Pavelekovú poznáme všetci ako vždy vtipnú, pohotovo reagujúcu, veselú, jej život mal aj bolestné stránky, o čom len málokedy hovorila.

Foto: Čas pre ženy

Čítať viac...
Nahor