Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odhaľujeme plány Joj na leto: Bude premiérové a seriálové, s novými časťami sa vrátia Geissenovci!

Aj tento rok má Joj zámer vyskladať leto premiérovými seriálmi, staví však na osvedčenejšie produkty ako pred rokom.

Joj bude v lete opäť seriálová. Kým minulý rok sa jej s niektorými pôvodnými zámermi nepodarilo naplniť očakávania a musela meniť program, tento raz má v talóne presvedčivejšie produkty. Zacieli najmä na diváka, ktorému pred rokom ulahodila najviac s Knight Riderom. Tento raz však ponúkne premiérové tituly, zaplní nimi prvé štyri pracovné dni. Pri odhaľovaní letných štruktúr uvádzame prvé neoficiálne zámery televízií, ktoré sa môžu zmeniť.

V pondelky, ako sme už exkluzívne informovali, plánuje televízna dvojka vysielať minuloročný hit českej Primy, Vinári. Ponúknuť chce podľa prvých plánov dve časti za sebou. Pred jedenástou na seriál v začiatkoch júla nadviaže s premiérovými časťami celebrity šou Sladký život, ktorá tak bude dobiehať ešte v lete. Neskôr chce Joj v tomto čase nasadiť nahú zoznamku známu z Plusky – Adam hľadá Evu. Aj v tomto prípade pôjde o premiéry.

Utorky a štvrtky by mali na Joj vyzerať rovnako. V prime-time sa vystriedajú dva seriály, pričom oba bude spájať Luc Besson. Po pol deviatej sa s premiérovou druhou sériou na obrazovky stanice vráti seriálový Kuriér. Jeho prvú sériu Joj s úspechom odpremiérovala na začiatku roka 2013, teda rovnako mimo hlavnej sezóny. Po 21:30 Kuriéra vystrieda novinka v programe, akvizičný seriál Taxi Brooklyn. Ide o adaptáciu známeho filmu Taxi, opäť ide o francúzsku produkciu. Seriál má celkovo 12 častí.

V stredy sa na Joj so svojou desiatou sériou vráti kedysi najpopulárnejší akvizičný seriál u nás – Kosti. Televízia jesenné epizódy série vysielala krátko po ich premiére v Amerike od októbra 2014, k dispozícii má ešte väčšinu epizód z desiatej sezóny, celkovo ich vzniklo 22. Kosti bude Joj ponúkať v dvoch častiach za sebou.

Od utorka do štvrtka bude Joj premiérová aj v neskorších nočných hodinách. Do času okolo 22:40 vráti taktiež kedysi obľúbený produkt, keď uvedie nové časti reality šou nemeckých milionárov Geissenovcov. Do vysielania sa dostane šiesta séria, bežať bude trikrát do týždňa po jednej časti.

Letná štruktúra Markízy: Takto bude vyzerať jej program od júla!

V záverečné tri dni týždňa bude Joj filmová. V piatky bude pokračovať v akčnejšom žánri, uviesť by mala snímky ako Vojak či 12 kôl. Letné soboty by sa na obrazovke televíznej dvojky mohli vyprofilovať komediálne, keď v nich okrem iného pobežia aj multireprízové Kameňáky. V piatky chce s českými komédiami zaujať Markíza. V nedele bude Joj rovnako ako počas väčšiny týždňa „neokukaná“, keď sa chystá ponúknuť filmové premiéry. Markízu tak v nasadzovaní premiér nenechá sama. V nedeľnom filmovom premiérovom okne by sa mala objaviť aj veľká kinosnímka Pí a jeho život.

Kým Markíza v off-time ani accesse zmeny nechystá, Joj, naopak, áno. Pokúsi sa obmeniť program oproti štandardným dňom sezóny a to rovno v niekoľkých slotoch. Podobne ako líder aj televízna dvojka bude ráno po deviatej ponúkať staršie reprízy niekdajšieho silného seriálu. Markíza má Ordináciu v ružovej záhrade, Joj vytiahne druhú sériu Paneláku. Staršie epizódy seriálu nezmiznú ani z Wau, kde sa začali pôvodne objavovať. Veľká zmena nastane po obede, keď Joj premiérovo vyskúša v off-time akvizičný komediálny seriál. Doteraz takýto žáner ponúkala len Markíza. Joj vytiahne seriál staršieho dáta, keď po Novinách o 12 chce reprízovať populárny M*A*S*H. Aj po ňom bude Joj vynovená, využije však reprízy titulov z večerných blokov.

Stanica zariskuje o 18-tej, kde dá oddýchnuť Súdnej sieni. Tá však z accessu nevymizne, keď ju bude Joj ponúkať po Novinách o 17 okolo 17:30. Po 18:00 to však televízna dvojka vyskúša s niekdajším prime-time seriálom Aféry, ktorý mal premiéru v rokoch 2010 a 2011. V podvečernom čase sú Aféry dnes neopozerané, Joj ich prednedávnom vytiahla v off-time okolo obeda. V rovnakom čase však bude Markíza vysielať Rodinné prípady zamerané na identického diváka. V archíve televízia zaloví i v piatky, kedy chce namiesto Súdnej siene a Afér reprízovať Najlepšie slovenské torty. V soboty a nedele budú pokračovať Nová záhrada a Nové bývanie avšak tradične len reprízové časti.

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času Joj v júli 2015
joj struktura leto 2015 prime-time

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času Markízy v júli 2015
markiza leto 2015 struktura prime-time

Čítať viac...
Nahor