Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Odhaľte tajomstvo bezchybného zážitku pri sledovaní seriálov

Rozmazaný pohyb alebo nepresný zvuk? Aj to sú veci, ktoré dokážu rozčúliť každého diváka. My však vieme, ako proti nim bojovať.

Pravdou je, že ak vás tieto problémy trápia, nepomôže ani zvýšenie jasu, kontrastu a zvuku na maximum. Niektoré zariadenia jednoducho nie sú nastavené na sledovanie seriálov a ďalším faktorom je, že nevyužívajú nové technológie. Odpoveďou na tieto problémy sú napríklad televízory OLED od spoločnosti Samsung, ktoré vám pri sledovaní obľúbených seriálov poskytnú úplne iný zážitok, než na aký ste zvyknutí. V čom môžeme vidieť najväčší rozdiel?

Lepšia viditeľnosť za denného svetla

Veľký počet seriálov sa dá dobre sledovať len večer, v úplnej tme. Vtedy sa nemáme na čo sťažovať a všetko vidíme presne tak, ako máme. Problém však nastáva, ak sa rozhodneme sledovať novú epizódu počas dňa. Vtedy je obraz často tmavý a nevýrazný a nemôžeme jasne vidieť, čo sa v seriáli deje. Detaily sú takmer neviditeľné, takže musíme vstať z pohovky a zatiahnuť závesy alebo žalúzie, aby sme niečo videli.

To však nie je prípad televízora Samsung OLED. Ten totiž disponuje podsvietením obrazovky vo viacerých samostatných zónach a dokáže zabezpečiť vysoký jas a dokonalý kontrast, takže svoj obľúbený seriál môžete sledovať aj uprostred slnečného dňa a všetko uvidíte ostro, jasne a čisto.

Aby ste konečne mohli sledovať aj tmavé scény

Ešte horšie sú takzvané nočné zábery. Jednotlivé farby sa začnú prelievať a my sa pozeráme na akúsi šedočiernu, rozmazanú plochu. V záujme dobrého príbehu sa tieto časti jednoducho snažíme prežiť, ale neraz nám tak uniknú kľúčové body v deji. Ak sa človek rozhodne sledovať seriál, ktorý je typický tmavšími farbami a ponurými scénami, čo je charakteristické pre väčšinu hororov, ale aj trilerov, drám či sci-fi, jednoducho má smolu.

S OLED sa však týchto žánrov nemusíte vzdať. Spoločnosť Samsung totiž použila samosvetelné pixely poháňané špeciálnou technológiou Quantum Dot, ktoré dokážu vykresliť aj tie najhlbšie odtiene čiernej. Môžete si tak vychutnať aj najtmavšie zábery plné napätia.

Dokonale zachytený každý rýchly pohyb

Problém sa zvyčajne vyskytuje nielen vo vyššie uvedených prípadoch. Aj akčné filmy a televízne seriály môžu byť trápením. Prečo? Automobilové naháňačky, prestrelky a bitky sú niekedy jednoducho príliš rýchle na to, aby ich obrazovka dokázala prehrať tak, ako ich tvorcovia filmu zobrazili.

V týchto scénach sa postupne strácate a nedokážete rozoznať, kto s kým vlastne bojuje. Ani to by sa nemalo stávať, a preto sú televízory Samsung OLED navrhnuté tak, aby bol obraz dokonale plynulý a bez trhania, a to aj v naozaj rýchlych akčných filmoch.

Pestré farby

Samotnou kategóriou sú farby. V porovnaní so zážitkom z kina nám často pripadajú nezaujímavé, nevýrazné a málo pestré. A to aj napriek tomu, že sledujeme obsah, ktorý streamovacie služby prezentujú ako vysokokvalitný. Takže hoci by sme mali v televízore sledovať krásnu zelenú džungľu alebo modré more, obraz na nás veľmi nezapôsobí.

Samsung OLED vás však podrží aj v tomto smere. Dokáže vykresliť nielen dokonalú čiernu, ale aj čistú bielu a dokonca aj sýte farby. Bez ohľadu na obsah bude teda čierna skutočne čiernou a modrá bude tou najmodrejšou modrou, akú ste kedy videli.

Veľkolepý zvuk

Veľkou výhodou nových seriálov je, že sa často natáčajú v technológii Dolby Atmos, teda pomocou technológie, ktorá vytvára priestorový zvuk. Nie každý televízor však umožňuje tento typ reprodukcie zvuku, takže prichádzame o efektné scény, v ktorých je napríklad vpravo rev dinosaura a zľava počujeme svišťanie guľky, ktorá sa k nemu blíži.

A práve reproduktory OLED sú tým, čo Dolby Atmos naplno využíva. Vďaka nim máte zaručené, že vás televízor naplno vtiahne do deja, takže si sledovanie obľúbených seriálov budete môcť užiť na maximum, bez akýchkoľvek rušivých zážitkov a nepríjemných skúseností.

Ide to aj štýlovo

Ak však hľadáte niečo unikátne, dizajnové a chcete televízor umiestniť napríklad v priestore alebo chcete od neho viac, máte na výber. Existujú totiž televízory, ktoré prekonávajú svoju úžitkovú hodnotu „sprostredkovateľa obsahu“ a stávajú sa štýlovým doplnkom interiéru. Žiarivým príkladom je televízor The Serif alebo The Frame od Samsungu. The Serif môžete umiestniť ako voľne stojaci solitér do akejkoľvek miestnosti. Vyzerá totiž skvele zo všetkých uhlov, jeho lifestylový dizajn ladí s každou izbou a vďaka odnímateľnému stojanu ho možno ľahko presúvať. Samsung, samozrejme, nezabudol ani na obraz – matná obrazovka eliminuje svetelné odrazy pre ničím nerušené sledovanie.

The Frame najlepšie vynikne na stene a pokiaľ práve nesledujete obľúbený seriál, tak sa premení na umelecké dielo a zobrazí obrazy zo svetových galérií. Dizajnové farebné rámy zdôraznia autentickosť a pocit skutočného obrazu. The Sero zase ocenia fanúšikovia sociálnych sietí, pretože obrazovka sa vie otočiť horizontálne a vertikálne.

Ďalšou štýlovou možnosťou je siahnuť po rade projektorov Samsung The Premiere (LSP9T a LSP7T), ktoré sú navrhnuté pre nadšencov domáceho kina. Využívajú technológiu troch laserov a vďaka ultrakrátkemu projekčnému dosahu sa môžu pohodlne umiestniť blízko steny, čo ich robí vhodnými pre menšie miestnosti alebo priestory, kde by tradičné projektory neboli praktické. Vďaka uhlopriečke až 330 cm a vstavaným reproduktorom so zvukovým systémom Acoustic Beam si budete môcť vychutnať skutočne realistický televízny zážitok. Projektory The Premiere sú tiež vybavené inteligentnými funkciami ako ovládanie pomocou hlasových asistentov Bixby alebo Amazon Alexa, či prístupom k rôznym aplikáciám a streamingovým službám vďaka platforme Smart TV a operačnému systému Tizen.

Siahnuť však môžete aj po ďalších modeloch televízorov a soundbarov. K dispozícii sú Samsung Neo QLED TV, QLED TV s 8K a 4K rozlíšením alebo prenosný projektor The Freestyle. Zaujali vás nové televízory a chceli by ste rozšíriť ekosystém o ďalšie zariadenia Samsung? Na výber máte aj množstvo mobilných zariadení. Či už smartfóny Samsung Galaxy A54, sériu Galaxy S23, sériu Galaxy Z, hodinky Galaxy Watch5 Pro, slúchadlá Galaxy Buds2 Pro, prípadne tablety Galaxy Tab S8.

Čítať viac...
Nahor