Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odhalený nový seriál Sestričky vytasí Markíza už na jeseň: Toto je štvorica hlavných hrdiniek!

O nakrúcaní seriálu ako prvý informoval portál Mediaboom.sk, Markíza sa už pripravuje na jeho spustenie.

Podobne, ako na jar, aj na jeseň bude mať Markíza ženský dramatický seriál. Opäť sa v hlavnej úlohe predstaví štvorica hrdiniek, tentokrát v prostredí nemocnice, kde sa budú odohrávať dramatické osudy pacientov, no rovnako nebude chýbať súkromie hlavných postáv.

Nový dramatický seriál Sestričky nakrúca Markíza už niekoľko mesiacov, pričom po prvýkrát potvrdzuje ako jeho prípravu tak viaceré detaily. S jeho nasadením ráta podľa našich informácií rovno od septembra, pričom bude patriť k jej hlavným programom jesene.

Televízia už potvrdila aj všetky mená hlavných predstaviteliek seriálu. Okrem už známej Kristíny Svarinskej ich stvárnia Anikó Vargová, Dana Košická a Kristína Madárová. V seriáli si tiež v stabilných či epizódnych postavách zahrajú Milo Kráľ, Matúš Kvietik či Juraj Loj alebo Kristína Turjanová.

Hlavné hrdinky Anikó Vargová, Kristína Svarinská, Dana Košická a Kristína Madárová

Sestričky by zacielením mali nadviazať na jarnú dramatickú sériu Milenky. Tak výpravné, ako jarný seriál Markízy, však už aj pri pohľade na obsadenie, zjavne nebudú. Podobné však majú ako ženské hrdinky, tak fakt, že vychádzajú zo zahraničného originálu. Kým Milenky našli pôvod v britskom seriáli Mistresses, Sestričkám má ako predloha slúžiť škandinávska séria. Markíza siahla po námete fínskeho seriálu Syke, ktorý sa na obrazovky stanice Yle TV2 dostal v roku 2014. Dočkal sa celkovo štyroch sérií a 40 epizód. Aktuálne je v pláne už piata séria.

Seriál Syke sa odohráva v prostredí nemocnice na traumatologickom oddelení na pohotovosti. Hlavné hrdinky stvárňujú štyri sestričky Lena, Iina, Tiina a Leena. Séria je spojením drámy, napínavých a neraz ťažkých prípadov z pohotovosti a milostných liniek a súkromia hlavných hrdiniek či ich kolegov. Seriál sa v roku 2016, teda ešte v čase, kedy bežal na obrazovke, dočkal aj švédskeho remake-u pod názvom Syrror. Na obrazovke stanice TV4 vytrval do druhej série.

O seriáli Sestričky
Sestričky prinesú v každom dieli dva pacientské príbehy, ktoré otvárajú zásadné otázky ľudských hodnôt a zároveň približujú prácu štyroch zdravotných sestier. Ich osobné príbehy prechádzajú jednotlivými dielmi a prinášajú problémy každodenného života. V hlavných postavách si každá diváčka nájde kúsok samej seba. Ema (Kristína Svarinská) je mladá rebelka, ktorá sa bije životom, snaží sa opustiť svoje rebelstvo a zaradiť sa do normálneho života. Jana (Kristína Madarová) je zdanlivo spokojná s krásnou rodinou a hľadá svoje osobné profesionálne naplnenie. Táňa (Anikó Vargová) je bez priateľa, bez rodiny, bez reálneho zázemia a hľadá všetko, čo nemá. Helena (Dana Košická) stráca svojho partnera a pokúša sa po 50-ke opäť nájsť radosť zo života. 

Čítať viac...
Nahor