Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odhalené detaily tretej série Za sklom: Pribudnú noví vyšetrovatelia, pohľad dovnútra polície po vražde novinára!

Joj tento týždeň odštartovala nakrúcanie nových častí kriminálky, rátať by s nimi mala na jeseň.

Kriminálka Za sklom sa opäť nakrúca. Tvorcovia na čele s režisérmi Róbertom Švedom, Petrom Bebjakom a Michalom Blaškom odštartovali v Bratislave výrobu tretej série seriálu, ktorý bez zábran spracúva aj najcitlivejšie politické témy v spojení so známymi politikmi či podnikateľmi. Kriminálka má už teraz za sebou veľké odkazy na dianie v politickom živote či prepojenia na organizovaný zločin a podsvetie, dokonca predpovedala aj budúci vývoj udalostí, ako pri Pavlovi Ruskovi či s uväznením Mariána Kočnera.

Tvorcovia chcú pri tretej sérii ešte pridať, pričom dej výrazne ovplyvnia vlaňajšie udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Scenáristi sa tak zamerali aj na to, ako vražda otriasla atmosférou v polícii či Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). „Mení sa nielen atmosféra v spoločnosti, ale aj tlaky na vyšetrovateľov sú horšie ako kedykoľvek predtým. Preskupil sa pomer síl a nové rozloženie zvýšilo pocit strachu a znížilo istoty beztrestnosti. O čo sú obavy väčšie, o to s väčšou razanciou treba reagovať. Strach z toho, že táto hostina je posledná, spôsobuje, že bitka o každú odrobinku zo stola sa stáva súbojom na život a na smrť,“ povedala k novej sérii hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová.

Nová séria má priniesť ešte viac obetí, akcie ale rovnako tak vyšetrovacích liniek a prípadov. Súčasťou toho budú aj noví vyšetrovatelia, ktorí pribudnú do tímu Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra a Zuzany Kanócz.  „Naši dvaja vyšetrovatelia sú stále neistí v tom, kde je to dobro a zlo. V rámci toho pribudnú noví vyšetrovatelia, aj vyšetrovacích liniek bude viacej a prípadov, ktoré diváci uvidia, bude hneď niekoľko,“ povedal jeden z režisérov seriálu, Róbert Šveda.

Jednou z nových postáv bude vyšetrovateľka Silvia Oravská, ktorú stvárni Jana Kolesárová. V minulosti na Joj výraznejšie pôsobila v seriáli Dr. Dokonalý. Kolesárová pritom potvrdzuje, že dej seriálu bude nielen nabitý ale aj mimoriadne aktuálny. „Bude to asi veľmi intenzívne pre slovenského, ale aj českého diváka, keďže aktuálnejšie to už byť nemôže,“ povedala herečka. To, že seriál ešte dejovo pridá potvrdil aj samotný režisér. „Keď som čítal scenáre, tak som bol celkom prekvapený, v mnohom. Aj keď som vedel, že tam budú isté dejové linky aj mal nejakú predstavu o tom príbehu,“ priznal Šveda.

Vzťah medzi ústrednými hrdinami by sa mal po udalostiach predošlej série posilniť. „Maxo očakáva, že sa veci vrátia do normálu a ich partnerstvo sa posilní tým, čím si prešli. Dúfa, že spoločne budú ešte odolnejší, aby ustáli tlaky a obštrukcie, ktoré na nich systém určite vyvinie,“ uviedla Kulihová. Napätie však úplne nevymizne. „Je dobré, že scenáristi nechávajú postavy s tajomstvom,“ uviedol na margo novej série Ján Koleník.

Tretia séria Za sklom sa vo vysielaní Joj očakáva na jeseň. Tentoraz televízia pripravuje dosiaľ najviac epizód, kým v predošlých dvoch sériách ponúkla po osem častí, tretia sezóna dostane rovno desať dielov. Ak bude chcieť Joj ponúkať po jednu epizódu za týždeň, Za sklom by sa na jej obrazovke mohlo objaviť už v septembri.

Čítať viac...
Nahor