Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odchod roka tesne pred Vianocami: Už aj Joj má svoju Ďurianovú, Kmotríková odchádza z Novín!

Kmotríková sa stala stabilnou tvárou hlavnej spravodajskej relácie Joj pred vyše 15 rokmi, kým dlho medzi najobľúbenejšie tváre nepatrila, všetko otočila jej choroba.

Na konci roka dochádza k najväčšiemu odchodu nielen oboch tohtoročných sezón ale aj posledných rokov. Už oficiálne opúšťa hlavnú spravodajskú reláciu Joj, Noviny TV JOJ, Adriana Kmotríková, ktorá bola jej súčasťou od apríla 2004.

Kým samotná moderátorka sa k odchodu nevyjadruje, televízia potvrdila, že z Joj odchádza na vlastnú žiadosť. „Moderátorka Adriana Kmotríková sa rozhodla po 15 rokoch ukončiť spoluprácu s televíziou Joj na vlastnú žiadosť. Adriane ďakujeme za roky strávené v televízii, za jej profesionalitu a dlhoročnú spoluprácu. Želáme jej veľa šťastia a spokojnosti v pracovnom i súkromnom živote,“ uviedla v oficiálnom stanovisku hovorkyňa televízie, Lucia Kulihová.

Pre Joj ide o veľký zásah do značky jej hlavného spravodajského programu, ktorý sa v ostatných rokoch vypracoval v univerzálnom publiku do pozície najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na Slovensku. Pre Joj sú spravodajské tváre kľúčové, keď v mnohom na seba viažu popularitu jej správ. Sama televízia zdôrazňuje prieskumy, na základe ktorých vychádzajú jej spravodajské tváre ako najsympatickejšie na trhu.

Od prvých rokov sa Kmotríková stala jednou z hlavných tvárí Joj

Kým kedysi Kmotríková nepatrila medzi tie najpopulárnejšie tváre televízie, už od prvých rokov bola pravidelne súčasťou televíznych vizuálov a jinglov a patrila k hlavným značkám Joj. Posledne ju angažovala ako jednu z osobností do Tanca snov, pričom pár mesiacov na to bol moderátorke diagnostikovaný nádor na mozgu. Po prevalení choroby sa jej popularita výrazne otočila, následne v rokoch 2016 a 2017 už triumfovala v ankete OTO ako moderátorka spravodajstva.

Tak výrazný odchod, ako ten Kmotríkovej z Joj, je na televíznom trhu raritný. Svoj podobne významný v rámci televízneho spravodajstva zažila pred rokmi Markíza, keď odchod z televízie zahlásila jej najväčšia moderátorská hviezda, Mariana Ďurianová. Tá rovnako odišla z Markízy na vlastnú žiadosť, urobila tak na začiatku roka 2014 po celkovo 13 rokoch strávených v Záhorskej Bystrici.

Pred chorobou Joj posledne Kmotríkovú angažovala aj do Tanca snov

Kým Ďurianovej miesto po čase naplno obsadila Zlatica Švajdová Puškárová, ktorá sa od moderovania politických debát presunula na stoličku hlavnej správarky Markízy, náhrada za Kmotríkovú v Joj je otázna. Už v ostatnom čase sa stále viac začali v hlavných Novinách Joj striedať častejšie ďalšie tváre mimo stabilnej štvorice, z najskúsenejších mien má televízia k dispozícii Andreu Pálffy-Belányiovú, Danu Čapkovičovú (Strculovú) či Anetu Pariškovú, bývalú hviezdu markizáckych Televíznych novín. Z mužského osadenstva popri redaktoroch spravodajstva zaskakuje Ivan Janda.

Rovnako veľký odchod zo spravodajstva zažila v roku 2014 Markíza, keď po 13 rokoch dala výpoveď Mariana Ďurianová, veľký rozruch spôsobil aj odchod Anety Pariškovej z Televíznych novín v roku 2006

Spomedzi veľkých televíznych odchodov si rovnako Markíza spomína na výpoveď spomínanej Pariškovej, ktorá z televízie odišla na vlastnú žiadosť na jar 2006. V Markíze bola od začiatku a patrila k jej absolútne najúspešnejším tváram jej prvej dekády. Z Markízy v roku 2014 rovnako odišla ďalšia niekdajšia nosná tvár Vilo Rozboril, ktorý bol kedysi vôbec jej najhlavnejšou televíznou tvárou, ktorú nasadzovala do kľúčových projektov. Pri návrate k spravodajstvám významnejšie odchody už v minulosti zažila aj Joj, keď jej rady opustila niekdajšia populárna moderátorka Zuzana Hajdu či neskôr Braňo Ondruš. V histórii Joj však je Kmotríkovej odchod dosiaľ najvýraznejší.

Jednou z najbližších osôb Kmotríkovej v Joj bol jej moderátorský kolega Ján Mečiar

Kmotríková sa pridala k svojim spravodajským predchodcom, ktorí zo svojich televízií odchádzali vlastnou výpoveďou na ich žiadosť. Dlhoročná moderátorka Novín Joj ju mala podať iba tento týždeň, pričom televízia dôvody nekomentovala. Na zdroj z prostredia Joj sa však odvolal portál Hitky.sk, podľa ktorého sa malo začať meniť Kmotríkovej správanie, čo vyústilo do jej odchodu. „Dobre informovaný zdroj z okolia moderátorky nám totiž prezradil, že kolegovia to v posledných mesiacoch nemali so 49-ročnou ženou ľahké. Adriana mala byť nestabilná, nesústredená, ba priam otravná. Malo tak dochádzať k menším konfliktom a napätá situácia sa vystupňovala až do bodu, keď sa tvár hlavných správ cítila v tíme nechcená,“ uviedol portál.

Čítať viac...
Nahor