Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Od jesene zmena medzi politickými reláciami: Hlavná debata Joj s novým moderátorom!

Tentokrát sa nového moderátora nedočká O 5 minút 12, ku zmene dôjde na komerčnej stanici.

O 5 minút 12, Na telo, V politike a Na hrane. Všetky štyri hlavné celoplošné televízne stanice na Slovensku budú aj na jeseň pokračovať s politickými diskusiami, ktoré ešte pred pár rokmi bežali pravidelne len na verejnoprávnej a spravodajskej stanici.

Kým na TA3 aj Markíze býva zloženie moderátorov hlavných politických debát stabilné, menej vyprofilované tváre majú RTVS a Joj. Verejnoprávna televízia v dôsledku toho už viackrát menila moderátora kľúčovej debaty O 5 minút 12, pričom ani dnes na tomto poste nemá výraznú tvár, Joj zas už historicky striedala nielen viacero moderátorov politických diskusií, ale aj samotné relácie, z ktorých si do súčasnosti nepreniesla žiadnu vybudovanú značku.

Od minulého roka sa rozhodla po dlhoročnej pauze pre návrat k politickým debatám, a to spustením novej relácie Na hrane. Práve tá pritom pre túto jeseň zmení moderátora.

Podľa viacerých informácií sa jej pôvodný moderátor Michal Magušin stiahne z obrazovky Joj. Presunie sa späť k online žurnalistike, pričom sa stane súčasťou novo vznikajúcej televízie konzervatívneho denníka Postoj.

Denník momentálne vyzýva na podporu vzniku Postoj TV, na ktorej by mal Magušin moderovať reláciu Otvorene s Michalom Magušinom, informovalo Omediach.com.

Svoje miesto by mal prepustiť redaktorke televízie Joj, Jane Krescanko Dibákovej, ktorá bola od začiatku vysielania Na hrane spolutvorcom relácie a pracovala na nej zo zákulisia.

Dibáková je dlhoročnou redaktorkou Novín Joj, viackrát sa ale predstavila aj v roli moderátorky diskusií, aj počas koronakrízy odmoderovala niekoľko večerných špeciálov. Teraz sa stane stabilnou moderátorkou Na hrane.

Joj bude svoju politickú debatu aj naďalej vysielať vo večernom čase. Ostáva tak jedinou, ktorá nevysiela nosnú politickú debatu v nedeľu okolo poludnia. Vo večernom vysielaní pritom diskusiám prajú skôr mimoriadne udalosti či voľby, na pravidelnej báze je výkonnosť politických relácií nestabilná a neraz podpriemerná.

Na hrane bude Joj vysielať opäť od septembra vo štvrtky po Novom živote.

Čítať viac...
Nahor