Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Očakávaný Hotel Joj odkladá, na jeseň ho neuvedie! Pripravuje dva nové komediálne seriály

Televízia z Koliby pracuje na viacerých nových seriálových projektoch.

Joj na jeseň nový seriál, pravdepodobne, neuvedie. K pokračovaniu Našich a druhej sérii Za sklom sa totiž nepridá seriálová novinka Hotel, ktorú televízia prvotne prezentovala pre jesennú sezónu. Romanticko-komediálny seriál od tímu Danice Hričovej sa nakrúcal už vlani, očakávaný bol vo vysielaní tento rok. „S Hotel rátame po novom roku,“ povedal v aktuálnom rozhovore pre Eurotelevíziu generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Hotel by vo vysielaní mohol dokonca predbehnúť ďalší nový seriálový projekt, ktorý aktuálne nakrúca tím Danice Hričovej, rodinný seriál Vlci. Priblížiť by sa mal koncepčne aj zánrovo ku Divokým koňom a Zoo – teda seriálom s väčším počtom častí. Televízia má s Vlkmi počítať na jar.

Okrem nakrúteného Hotela a aktuálne vyrábaných Vlkov Joj pracuje na druhej sérii Prázdnin a dvoch zatiaľ nešpecifikovaných novinkách. V oboch prípadoch má ísť o komediálne projekty. Máme rozpracované dva unikátne komediálne seriály, ktoré predstavíme, keď príde ich čas,“ dodal riaditeľ Joj v rozhovore. Okrem toho televízia už skôr ohlásila prípravu westernového komediálneho seriálu Štyria statoční či seriál Delukse.

hotel-juraj-durdiak

Hotel nadviaže na nový trend v seriálovej tvorbe Joj, ktorá sa púšťa do nákladnejších krátkych žánrových projektov. Televízia pri nich kladie dôraz na filmovú úroveň tvorby, prostredie a netradičný námet. Hotel je osemdielna miniséria, ktorú televízia predstavovala aj na filmovom festivale Art Film Fest. Režíroval ju režisér Červeného kapitána, Michal Kollár. Autormi scenára sú Zuzana Križková a Juraj Raýman, kreatívnou producentkou je Danica Hričová.

Seriál Joj nakrúcala vlani v kaštieli v Budmericiach a Tomášove a v prostredí karpatských hôr. Ústrednú dvojicu v seriáli stvárnia Milo Kráľ a Zuzana Konečná, okolo ktorých sa bude rozvíjať romantická zápletka. Zároveň prostredie hotela prinesie vlastné príbehy, každý diel má mať uzavretý dej. Ďalej si v seriáli zahrali Vlastina Svátková, Juraj Ďurdiak, Martin Meľo, Richard Stanke, Zuzana Kronerová, Pavol Šimun, Táňa Kulišková, Vlado Černý, Peter Šimun či Jevgenij Libezňuk.

Dej seriálu Hotel
Ústredný príbeh seriálu začína, keď sa Dorota chystá na vlastnú svadbu v hoteli. Príde však na to, že ju jej snúbenec len využíva a podvádza, preto svadbu zruší. Dorota však musí zaplatiť hotelu obrovský účet, na ktorý nikto z rodiny nechce prispieť. Riešenie je jednoduché, aj keď trochu bizarné –zamestnať sa v hoteli a sumu odpracovať. Pod ochranné krídla si ju vezme manažér Roman, s ktorým si postupom času vytvoria romantické puto..

Čítať viac...
Nahor