Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Očakávaný celovečerný film Karel pobeží aj na slovenskej obrazovke! Vieme, kedy bude mať premiéru

Rok po smrti česko-slovenskej legendy sa mal veľkej premiéry dočkať celovečerný dokument, pre koronavírus sa jeho premiéra odložila.

Veľký dokument o veľkom človeku. Režisérka Olga Malířová Špátová zaznamenávala posledný rok života speváckej legendy Karla Gotta, pričom rok po jeho smrti sa maldostať na plátna kín vyše dvojhodinový celovečerný film.

Režisérka pripravila 133-minútovú dokumentárnu snímku, do ktorej i tak nevtesnala veľkú časť záberov nakrútenú v posledných dňoch života Karla Gotta.

Premiéra celovečerného dokumentu Karel bola vo veľkom očakávaná v deň prvého výročia úmrtia speváckej legendy, no pre pandémiu koronavírusu bola zrušená a preložená. Šťastie pozrieť si ju mali ešte v polovici septembra návštevníci Febiofestu, kde bol dokument premietaný v predpremiére.

Napriek tomu, že ešte nie je definitívne jasné, kedy sa dokument Karel dočká oficiálnej premiéry, už teraz je známe, kedy by sa mal dostať na slovenskú obrazovku.

Práva k filmu ohlásila komerčná Joj, ktorá by podľa vlastných vyjadrení mala dokumentárnu snímku uviesť v prime-time na hlavnej stanici rovnako na výročie smrti Karla Gotta.

Na obrazovku Joj sa tak film Karel dostane počas budúcoročnej jesene, najpravdepodobnejšie sa tak teda stane v piatok 1. októbra 2021. 

O celovečernom dokumente Karel
Dokumentárny film Karel prináša ojedinelý pohľad do súkromia a do duše Karla Gotta. Renomovaná dokumentaristka Olga Malířová Špátová nakrúcala s Karlom Gottom obdobie celého jedného roka a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol nezvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, v ktorom nechýba jeho nadhľad a humor. Režisérka vstúpila so svojou kamerou tam, kde sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika stáva nadšený maliar, milujúci manžel a otec svojich dcér. Zachytila ho najmä v jeho domácom prostredí – v Prahe, na chalupe či na miestach, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Film tiež odhaľuje neznáme zákulisie koncertov i Karlov súkromný život s rodinou. Diváci tak uvidia autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok.

Čítať viac...
Nahor