Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Veľká seriálová predohra k Perníkovému tatkovi prichádza na Slovensko! Premiéru mala iba tento mesiac

AMC v strednej a východnej Európe uvádza exkluzívnu televíznu premiéru svojho nového seriálu Better Call Saul, a to v rovnaký mesiac, kedy mal seriál premiéru v USA. Prvý diel seriálu odvysiela AMC slovenskému a českému divákovi vo štvrtok 26. februára o 22:00, počas štvrtkového večera v rovnakom čase odvysiela aj ďalších 9 častí. Seriál odvysiela televízia s českým dabingom.

“Od momentu spustenia stanice AMC v strednej a východnej Európe bolo naším cieľom vysielať nové programy ihneď po ich uvedení v USA. Uvedenie seriálu Better Call Saul na AMC sa aktuálne stalo najväčšou seriálovou premiérou v histórii americkej káblovej televízie, a preto ma veľmi teší, že môžeme tento seriál exkluzívne priniesť divákom na Slovensku a v Českej republike, v rovnaký mesiac, v ktorom sa uskutočnila jeho premiéra v USA,” povedal Levente B. Málnay, výkonný riaditeľ AMC Networks Internationl – Central Europe.

Seriál pochádza od tvorcu Perníkového tatka Vince Gilligana a autora seriálu Petra Goulda. Zameriava sa na vývoj populárnej postavy právnika Saula Goodmana, ktorého stvárnil Bob Odenkirk, a to ešte predtým, ako sa stal právnikom Waltera Whitea, hlavnej postavy z Perníkového tatka. Výkonnými producentmi seriálu sú Gilligan, Gould, Mark Johnson (Perníkový tatko, Diner, Rain Man) a Mellisa Bernstein (Perníkový tatko, Rectify, PC Rebeli – Halt and Catch Fire) s výkonnými spoluproducentami Thomasom Schnauzom a Stewartom A. Lyonsom, ktorí v Sony Pictures na Perníkovom tatkovi pracovali.

K Odenkirkovi sa pripojili seriálové stálice Jonathan Banks (Perníkový tatko, Wiseguy) ako Mike Erhmantraut, Michael McKean (This is Spinal Tap) ako Chuck McGill, Rhea Seehorn (Franklin a Bash, Profesionálni klamári) ako Kim Wexler, Patrick Fabian (Veľká láska, Chirurgovia) ako Howard Hamlin a Michael Mando (Orphan Black, Zločin) ako Nacho Varga – postavy, ktoré sa neboja postaviť ako na stranu zákona, tak proti nemu.

O seriáli Better Call Saul
Seriál je predohra k prvotriednemu seriálu Perníkový tatko, ktorý minulý rok získal  5 cien Emmy zo 6 nominácií. Seriál sleduje premenu Jimmyho v človeka, ktorý sa z právnika trestného práva stáva zločincom.

Odohráva sa v období šesť rokov pred tým, ako hlavný hrdina seriálu, Saul Goodman, stretne Waltera Whitea, známeho Perníkového tatka. Keď sa s hlavným hrdinom stretávame prvýkrát, je známy ako Jimmy McGill, nie príliš významný právnik prebíjajúci sa už i tak dosť mizerným životom, hľadajúci svoj osud a miesto v spoločnosti. Okrem Jimmyho sa stretneme aj s prostredníkom Mikom Erhmantrautom, obľúbenou postavou predstavenou prvýkrát v Perníkovom tatkovi. Mike si vyberá svojho zamestnávateľa podľa toho, ako sa mu hodí a kto lepšie platí, preto sa často dostáva do konfliktu s Jimmym.

Tvorcovia: Vince Gilligan a Peter Gould
Výkonný producent: Gran Via’s Mark Johnson a Melissa Bernstein
Produkcia: Sony Pictures Television

Better_Call_Saul2 Better_Call_Saul

Čítať viac...
Nahor