Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Obrovská hanba Markízy: Hereckú legendu Mariána Labudu pri jeho úmrtí zamenila s Kotlebom!

Snaha o čo najrýchlejšie publikovanie správy mala za následok zneuctenie hereckej legendy.

V piatok od tretej hodiny popoludní začala slovenské aj české médiá zaplavovať smutná správa o úmrtí ďalšej významnej slovenskej hereckej osobnosti. Vo veku 73 rokov do hereckého neba odišiel Marián Labuda, ktorému dnes prišlo v okolí jeho domu nevoľno a privolaní záchranári ani po poskytnutí prvej pomoci hercovi nedokázali pomôcť.

Už tradične tieto správy sprevádza snaha o ich čo najrýchlejšie publikovanie. To si bohužiaľ občas vyžiada aj nepríjemné situácie, ktorú najnovšie zažila aj Markíza. Tá okrem správy o úmrtí publikovala aj posledný rozhovor s hercom, ktorý nakrútila pre Televízne noviny pred vianočnými sviatkami. Na web zavesila celé jeho znenie, ktoré sa do vysielania nedostalo.

Pri zdieľaní správy na Facebooku sa však Markíze podaril poriadny trapas a hercovi dôstojnú rozlúčku nedopriala. Jeho meno si totiž v statuse zamenila s kontroverzným politikom Mariánom Kotlebom, ktorého strana je pravidelne spájaná s extrémizmom a fašistickými prejavmi.

Markíza status v pôvodnom znení nechala na stránke Televíznych novín visieť niekoľko minúť. „S Mariánom Kotlebom sa nám podarilo stretnúť krátko pred sviatkami. Pozrite si jeho poslednú výpoveď, ktorá sa celá do Televíznych novín nezmestila,“ napísala pôvodne. Neskôr status upravila: „Krátko pred sviatkami sme nakrútili s Mariánom Labudom posledný rozhovor. Celá jeho výpoveď sa do Televíznych novín nezmestila. Pozrite si ju v článku.“

Čítať viac...
Nahor