Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Obe súťaže krásy bude mať pod palcom jediný režisér! Eibner je opäť v kurze

Veľké šou sa mu v poslednej dobe vyhýbajú, no postupne sa opäť dostáva do kurzu. Tomáš Eibner bude mať tento rok pod palcom obe súťaže krásy ako na Jednotke RTVS tak na Joj.

Marec a apríl budú patriť dvom najväčším súťažiam krásy na Slovensku. Už tento piatok odvysiela slovenskú verziu Miss Universe Jednotka RTVS, Joj zas bude už po štvrtý hľadať najkrajšiu Slovenku v súťaži Miss Slovensko. Priamy prenos odvysiela v sobotu 12. apríla.

Od roku 2012 sa réžie súťaže Miss Slovensko ujal Jeffo Minařík. Spolu s jeho príchodom sa Misska zmenila z klasickej súťaže krásy na „fashion show“, ktorá však slovenským divákom až tak blízka nebola. V roku 2012 aj 2013 sa podiel šou pohyboval iba okolo 20 % (2012: 20,8 % / 2013: 20,5 %). Práve Jeffo však mal sledovanosť programu pozdvihnúť. Súťaž krásy po prvý raz prešla z Markízy na Joj v roku 2011, kedy večer režíroval Roman Petrenko. Televízia so spracovaním večera nebola spokojná, očakávala aj vyššiu sledovanosť. Tá bola v tom čase najnižšia v histórii peoplemetrového merania sledovanosti tejto súťaže 22,1 %. Nakoniec však išlo o jej najlepší výsledok po presune na Joj.

Jeffo so svojím tímom aktuálne pracuje na česko-slovenskom X Factore. Aj to by mal byť dôvod, prečo Missku tento rok nerežíruje. Ujme sa jej tento raz Tomáš Eibner, ktorý je režisérom aj konkurenčnej súťaže krásy Miss Universe.

Eibnerovi sa v posledných rokoch najväčšie sezónne projekty televízií vyhýbali. Výnimkou bol MasterChef a nová Superstar v roku 2013, ktorú režíroval spoločne s Pepem Majeským. Práve ten spolu so spomínaným Minaříkom a Petrom Núňézom vytvorili v ostatnom období trojku, ktorá si delí réžiu veľkých projektov televízií. Eibnera si televízie najímali skôr na menšie či jednorázové programy ako Srdce pre deti, Slovenka roka, ale aj niekoľko ročníkov udeľovania architektonických cien Cezaar.

Eibner v minulosti pre Joj vyrábal mnoho jej veľkých šou, od prvej slovenskej reality šou Dievča za milión, cez dve série Vyvolených, Hviezdy na ľade či Showdance. Vo veľkom spolupracoval aj s verejnoprávnou televíziou, režíroval Legendy popu, Hit storočia, Môj najmilší hit či slovenské kolá medzinárodnej speváckej šou Eurovízia.

Čítať viac...
Nahor