Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

O voľne šírené Dajto príde tretina Slovákov! Známy je dátum ukončenia šírenia v DVB-T

Dajto končí ako voľne šírená stanica v DVB-T, potvrdil to Towercom.

Užívatelia voľne prístupnej platformy šírenia televízneho signálu definitívne prídu o Dajto. Potvrdila to v tlačovej správe spoločnosť Towercom. Stane sa tak už dnes 30. 4. 2015. Dajto tak v DVB-T nebude od 1. mája. Tá rovnako potvrdzuje naše informácie, že rozhodnutie prišlo zo strany Markízy.

„Našim cieľom je poskytovať televízne vysielanie divákom bezodplatne, o to viac nás mrzí rozhodnutie vysielateľa ukončiť vysielanie Dajto v DVB-T, cez ktoré prijíma tretina slovenských domácností zadarmo aj túto televíznu stanicu,“ povedal Roman Fischer, generálny riaditeľ Towercom, a.s., spoločnosti prevádzkujúcej terestriálne vysielanie.

Towercom uvádza, že približne 33 % populácie prijíma televízny signál práve prostredníctvom tejto jedinej voľnej platformy. „Popularita tejto platformy je vysoká, televízny signál prostredníctvom DVB-T v roku 2015 prijíma vo svojej domácnosti takmer 33 % populácie SR vo veku 15-79 rokov,“ uvádza spoločnosť. V prípade, že vysoké percento z týchto ľudí nevyužíva v domácnosti aj platenú ponuku operátorov, Dajto môže prísť o významný počet divákov.

Portál Mediaboom.sk vás už v stredu exkluzívne informoval o dvojici dôvodov, pre ktoré sa Markíza, podľa všetkého, rozhodla vylúčiť Dajto z DVB-T. Viac nájdete v tomto článku.

Čítajte viac: Markíza mala s DVB-T problém už pred časom: Menšie kanály vôbec zaradiť nechcela!

Čítať viac...
Nahor