Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový život stredajším lídrom, vo štvrtok už Svadba naplnila očakávania! Výrazne poskočila, pomohlo jej Na hrane

Po nečakanom prepade Utajeného šéfa Markíza, naopak, zabrala nová šou Svadba na prvý pohľad, ktorá sa uviedla s veľkým sklamaním pre televíziu. Priestor jej uvoľnila aj Joj.

Aj v druhý týždeň vysielania ostal stredajším lídrom nový seriál Joj Nový život. Vrátiť sa mal na čísla z predošlého štvrtka, keď si ho podľa televízie pozrelo 451-tisíc divákov, čo znamenalo podiel na trhu 20,8 %. Chart Show mala mať o takmer stotisíc divákov menej, mala sa však odraziť od minulotýždňového podpriemeru a u mladých uhrať share 21,4 % s takmer siedmimi ratingami.

Nový život mal opäť v komerčnej cieľovke, oproti celkovému publiku, o niečo lepší podiel 22,2 % s ratingom pod osmičkou. Pod ňou už ostal celý tento týždeň, keď vo štvrtok mal zopakovať utorňajší rating 7,5 %, kedy ho stlačil aj ostro sledovaný slalom Petry Vlhovej. Seriál zároveň už vo štvrtok klesol aj pod podielovú dvadsiatku, pričom opačný trend zaznamenala nová šou Markízy Svadba na prvý pohľad, ktorá už podľa prvých predpokladov zlepšila oproti štartu sledovanosť.

Narástla hneď o jeden a pol ratingu s výkonom 8,5 % a podielom 23,7 %, čo sa jej podarilo najmä vďaka druhej polovici, kedy mohla ratingovo vystreliť. Kým pri jej úvode minulý týždeň totiž Joj zdvojila Nový život a prekryla tak celú svadobnú šou, teraz Joj odvysielala len jednu časť Nového života, pričom iba počas nej dokázala byť s Markízou vyrovnaná. V druhej polovici večera už zaradila politickú šou Na hrane, s ktorou spadla podľa našich informácií na polovičné čísla, Svadba na prvý pohľad, naopak, nabrala aj dva ratingy.

Najsledovanejšími programami oboch uplynulých dní boli hlavné spravodajstvá, ktoré sledoval podobný počet divákov. V stredu Noviny Joj aj Televízne noviny sledovalo 589-tisíc divákov, v utorok tesne so 602-tisíc divákmi vyhrali správy Joj. V komerčnej cieľovke boli najvyššie štvrtkové Počasie s 10 ratingami a stredajší Oteckovia, ktorí jednorázovo v tomto týždni vystrelili na 9,6 ratingu s podielom 35,7 %, vo štvrtok už stratili vyše rating s podielom 30,8 %. Stále však dominujú podvečeru aj s trojnásobným výkonom oproti konkurencii.

Čítať viac...
Nahor