Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový život odštartuje v januári, Joj zverejnila titulnú skladbu aj prvé zábery z nového denného seriálu!

Presne po dvoch rokoch sa Joj vracia k žánru denného seriálu, ukázala titulnú pieseň aj s videoklipom.

Joj začína s kampaňou na dennú novinku Nový život. Posledne Joj daily seriál nasadila v rovnakom období kedy Markíza Oteckov, no oba seriály čakal výrazne odlišný osud. Kým Oteckovia sa stali hitom, ktorý Markíze prináša neraz lepšie čísla ako v prime-time dodnes, vtedajšia séria Joj Vlci vrcholila v nočných hodinách.

Televízna dvojka sa odkloní od sérií ako Divoké kone či Vlci, ktorých štýl bol populárny od úspechu Búrlivého vína. Naopak, už Markíza s Oteckami vystihla príležitosť vrátiť sa skôr k spracovaniu, aké priniesol Panelák v kombinácii s množstvom detských hrdinov, ktorých potenciál pred nástupom Oteckov ukázali seriáli Joj Naši a Prázdniny.

Logo seriálu Nový život

Joj pôjde tentokrát v rámci denných seriálov podľa všetkého novou cestou, ktorá bude skôr príbuzná spracovaním s kratšími sériami. Novinka postavená na trojici kamarátov športovcov, ktorí začínajú nový život po skončení profesionálnych kariér, sa nemá odohrávať viditeľne v „krabicových“ priestoroch typických pre denné seriály ale byť bližšia realite, aj obsahovo. Oproti iným denným seriálom by mala aj v tomto smere nabrať nová séria na kvalite, televízia zároveň zdôrazňuje prítomnosť scenáristu Petra Kolečka, ktorý dosiaľ denné seriály nerealizovať a má za sebou niekoľko úspešných projektov ako Most!, Trpaslík či Okresní přebor, väčšina častí uspela aj v prípade jeho prvého seriálu pre Joj Hrobári. Rovnako na seriáli autorsky pracuje Danica Hričová, ktorá roky pracuje na denných sériách. Stála za úspechom Búrlivého vína, série Chlapi neplačú, neskôr prešla do Joj, kde pracovala na Divokých koňoch a ďalších seriáloch. Ďalšími scenáristami sú Vanda Feriancová, Alena Sabuchová, Martina Svobodová, seriál režíruje Ján Novák.

Televízia odštartovala kampaň na nový denný seriál zverejnením titulnej pesničky, ktorá nesie názov To si nedám len tak vziať, ktorú naspieval Marián Čekovský. Ide o pieseň, ktorú ešte nakrútil s Tomim Okresom ešte pred 12 rokmi, teraz predstavil jej vynovenú verziu. Súčasťou predstavenia pesničky je aj seriálový videoklip, v ktorom sa objavujú viaceré zábery zo seriálovej novinky.

Jej ústrednú trojicu hlavných hrdinov stvárňujú Helena Krajčiová, Milo Kráľ a Alexander Bárta, ďalej hrajú Max Bolf, Juraj Loj, Barbora Švidraňová, Henrieta Mičkovicová, Alžbeta Stanková, Ján Jackuliak či Jozef Vajda.

Joj so seriálom počíta hneď od januára, odštartuje v 2. januárový týždeň. Pôvodne so seriálom mohla počítať dokonca už nedele 5. januára, nakoniec na tento deň nasadila premiéru silného animovaného filmu Vaiana: Legenda o oceáne.

Čítať viac...
Nahor