Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový život má dátum štartu, poznáme skutočné vysielacie dni! Proti Oteckom sa nepostaví

Nový denný seriál Joj pozná svoje nastavenie.

Joj na začiatku budúceho roka definitívne vyráža do boja s kľúčovým projektom nadchádzajúcej jarnej sezóny. Už aj nasadením seriálovej novinky Nový život totižto potvrdzuje, žeplánuje po dvoch rokoch návrat k projektu, ktorý bude v týždni vysielať viackrát, a teda zaberie podstatnú časť dôležitého vysielacieho času.

Prvou otázkou bolo, do ktorého pásma Joj nový seriál vytiahne. Viacerí očakávali, že by sa mohol zopakovať scenár z roku 2015, kedy Joj po dvoch rokoch vysielania Búrlivého vína nasadila priamo proti nemu do prime-time svoj žánrovo obdobný seriál Divoké kone, čím slávu Búrlivého vína razom pochovala. Aj Oteckovia majú za sebou v tejto sezóne svoj druhý rok na obrazovke, pričom Joj v rovnakom období oznamuje novú dennú sériu.

Nový život však pôjde tak ako všetky predošlé denné seriály Joj v prime-time. Oteckovia tak novú konkurenciu v januári nedostanú, na obrazovke komerčnej dvojky bude pokračovať kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Zároveň sa Nový život zaradí k akýmsi „polo“ denným seriálom, ktoré od pondelka do piatka, a teda päťkrát v týždni nebežia. Už so sériou Zoo vychádzala na obraz v menšej periodicite, päťkrát do týždňa prakticky nevysielala žiadnu zo svojich sérií.

Nový život by mal podľa zverejnených plánov odštartovať vo sviatočný pondelok 6. januára. Joj ho teda nasadzuje do pravidelného okna Inkognita, ktoré bolo aj v tejto sezóne jej stabilným a jedným z najsledovanejších projektov.

Jeho slot tak Nový život pravidelne nezaberie a pravidelne by sa mal seriál vysielať trikrát do týždňa. Podľa viacerých informácií mu bude stabilne patriť stred pracovného týždňa od utorka do štvrtka o 20:35. Markíza v rovnakom čase plánuje v utorky vysielať svoju novinku Svadba na prvý pohľad, v stredy zas reprízy Chart Show a vo štvrtky reprízy Kuchyne.

Čítať viac...
Nahor