Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový sitkom Naši už má Joj natočený! Zisťovali sme podrobnosti, vieme, kedy sa má dostať na obraz

Joj v priebehu dvoch mesiacov natočila nový seriál, zatiaľ si ho odkladá do šuplíka.

Každú sezónu komediálny seriál. Takýto záväzok si dala televízna dvojka a aj preto v jej prostredí vzniká hneď niekoľko komediálnych námetov. Realizácie sa už dočkala len nedávno portálom Mediaboom.sk ohlásená novinka Naši, o ktorej zatiaľ priveľa informácií zverejnených nebolo. Zisťovali sme tak viac.

Seriál Naši vychádza z kanadskej predlohy, originál vznikol v jedinej frankofónnej kanadskej provincii Quebec. Preto je natáčaný vo francúzštine, jeho originálny názov znie Les Parent, v preklade Rodičia. Vysielaný je na stanici Ici Radio-Canada Télé, ktorá taktiež vysiela vo francúzskom jazyku. Seriál mal po prvý raz premiéru v septembri 2008, beží dodnes. Dosiaľ vzniklo 7 sérií a v nich 145 častí. Ôsma séria, ktorá odštartuje v septembri, bude posledná.

Joj už má seriál natočený, v júni a júli vyrobila celkovo 20 plánovaných častí. Rovnaký počet epizód obsahovala aj prvá sezóna originálu. Ten je postavený na naivných a starostlivých rodičoch, ktorých budú u nás stvárňovať Lujza Garajová Schrameková a Marián Miezga, a ich troch synoch – Tomášovi, Oliverovi a Samkovi. Každá epizóda rieši jednu tému či problém, na ktorom sú postavené podľa originálneho popisu gagy v trvaní od pol minúty do troch minút. Dĺžka pôvodných epizód sa hýbe okolo 20 minút.

Televízia si seriál zatiaľ odkladá do zásuvky. Podľa potvrdených informácií s ním v tejto chvíli neplánuje vyrukovať na jeseň, ráta s ním najskôr na jar 2016.

nasi 2

Réžiu slovenskej verzie seriálu si zobral na starosť Peter Begányi, produkciu si zobrala na starosť spoločnosť Piknik Pictures, ktorá pracovala aj na Superhrdinoch RTVS. Výroba prebiehala v exteriéroch.

Televízia seriál s podobnou minutážou jednotlivých epizód odvysielala aj túto jar. Sitkom Kolabs sa vysielal vo štvrtky okolo 21:40 – 22:00, výkonmi však neoslnil, hýbal sa spravidla okolo 14 % a pokračovania sa nedočká. Už na jeseň uvedie Joj ďalší komediálny pokus, keď odštartuje novinku Svet podľa Evelyn. Svoj komediálny seriál predstaví aj Andy Kraus, keď sa v septembri majú do vysielania dostať Dvojičky.

Popis seriálu produkčnou spoločnosťou Piknik
Nová komediálna rodinná séria vychádza z úspešného kanadského formátu. Hlavnými hrdinami je párik rodičov a ich traja synovia. Spoločne sa potýkajú s každodennými problémami vo vtipných situáciách.

Čítať viac...
Nahor