Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový seriál Vlci pozná ďalšie mená: Zahrá si aj Ondrík a hlavné tváre Búrlivého vína!

Po rokoch strávených v Búrlivom víne sa herci po jeho skončení rozpŕchli do nových projektov, viacerí dali opäť prednosť cyklickejším produkciám.

V Markíze aj Joj sa intenzívne pracuje na seriálových novinkách, z ktorých prvé sa na obrazovky dostanú najneskôr budúcu jar. Kým v prípade Markízy čaká na svoj štart už pre túto jeseň ohlásená komediálna novinka Kuchyňa, Joj by ako prvý z nových seriálov mala uviesť rodinný projekt Vlci.

Ďalší seriál od tímu Danice Hričovej by sa mal vrátiť k dlhším produkciám. Vlci sú prirovnávaní ku Divokým koňom či Zoo, ktoré ponúkli vyššiu ako týždennú periodicitu. Protipólom im je napríklad stále očakávaná miniséria Hotel, ktorá má ponúknuť osem častí.

Joj v prípade Vlkov odhalila už viacero detailov vrátane obsadenia. To by podľa našich informácií mali doplniť aj výrazné mená Búrlivého vína, ktoré strávili so seriálom celých deväť sérií a boli jeho titulnými tvárami. Vôbec po prvýkrát by sa v seriálovej produkcii Joj mal objaviť napríklad Emil Horváth ml. Spomedzi slovenských seriálov bol ústrednou postavou v Búrlivom víne, predtým hral aj v Ordinácii v ružovej záhrade. Mimo denných projektov sa objavil v Tajných životoch. Vo Vlkoch by mala rovnako hrať ďalšia hlavná tvár vínnej ságy Markízy Jana Oľhová. Za sebou má účinkovanie hneď v niekoľkých seriáloch Joj ako Odsúdené, Pravá tvár, najvýraznejšiu postavu stvárnila v Profesionáloch. Hrala taktiež v neúspešných komediálnych projektoch Zita na krku a Kolabs.

Nejde pritom o jediných hercov, ktorí po skončení Búrlivého vína presedlali do ďalšieho cyklickejšieho projektu. Medzi hlavné tváre nového denného seriálu Markízy Oteckovia bude patriť napríklad Monika Hilmerová, ktorá rovnako ako Horváth či Oľhová hrala v Búrlivom víne všetkých deväť sérií. Do Oteckov si to namieril tiež Vlado Kobielsky, ten v denných projektoch hrá od roku 2008, kedy začínal v Paneláku.

V novinke Joj Vlci stvárnia hlavné postavy Daniel Žulčák a Natália Germani známi z Divokých koní, Kukučky alebo Paneláku. Zahrajú si kladné postavy, záporného hrdinu stvárni Ivan Krupa, ktorý sa už v seriáloch objavoval, no skôr ako epizódna postava. Známy je najmä zo seriálu Pustina. K ústredných postavám bude tiež patriť Anna Javorková.

Vo Vlkoch bude rovnako hrať Milan Ondrík, ktorý má za sebou výrazné postavy v seriáloch Za sklom a 1890. Televízia potvrdila aj Ivana RomančíkaFrantiška Kovára či Petra ŠimunaĽudmilu Swanovú aj Alenu Ďuránovú.

O seriáli Vlci
Seriál rozpráva príbeh plný napätia a vášne, ktorý je voľne inšpirovaný skutočnými politickými vraždami z 90. rokov 20. storočia. Sudca Hirsch sa ako kandidát na predsedu najvyššieho súdu teší obľube verejnosti, pre ktorú je synonymom spravodlivosti. Nik ale netuší, že si stráži kruté tajomstvo – pred 20 rokmi nespravodlivo odsúdil priateľa, ktorý vo väzení spáchal samovraždu. Keď Hirsch získa vysnívaný poľovnícky zámok aj s revírom, zoznámi sa s mladým horárom Andrejom, ktorý je synom Hirschovej obete. Hirsch robí všetko pre to, aby sa mladý muž nikdy nedozvedel, za akých okolností jeho otca odsúdil. Jeho manipulácie však skomplikuje láska. Jeho dcéra, právnička Alica sa s Andrejom, ochrancom lesa stretne a kým on získa stopu, vďaka ktorej by mohol očistiť svojho otca, zamilujú sa do seba.

Čítať viac...
Nahor